Vaihtakaa puolueenne nimeksi Suomen kansallispuolue.
Vähänkö olisi massiivisen kuuloinen!
Vähänkö olisi massiivisen kuuloinen!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tuolla nimellä menestys olisi taattu! Kukaan ei voisi olla äänestämättä tässä globalisaation runtelemassa maailmassa puoluetta, jonka nimi olisi kansallispuolue.
niin jotkut kuitenkin, ja sitten persut voi sanoa bye bye poliittiselle uskottavuudelleen.
Puolueen nimellä on merkitystä mm. siinä millaisen ensivaikutelman se antaa äänestäjille. Perussuomalaiset on nimenä juntinkuuloinen, ja kuulostaakin pelkälle protestipuolueelle... Mutta asiat joita perussuomalaiset ajavat ovat täysin oikeita. Itselleni nimellä ei ole merkitystä, mutta ajattelinpa vaan, jos puolue meinaa kalastella suurempaakin suosiota niin myös tämänkaltaisiin seikkoihin, kuten puolueen nimi kannattaa kiinnittää huomiota.
Olisipa kyllä rohkea veto rekisteröityä maan kansallispuolueeksi. Kyllä tuollaisella nimellä luulisi ihmisten mielenkiinnon puoluetta kohtaan viimeistään heräävän. Kannatetaan.
Seuraavien eduskuntavaalien jälkeen jos kannatus jää alhaiseksi niin olisi kai tälläkin puolueella mahdollisuus kokeilla jotain uutta. Nimen vaihdoksella ei tuskin mitään vahinkoa ainakaan saisi aikaan, (päin vastoin) kun kysessä näinkin nuori ja toistaiseksi pieni puolue.
Kansallispuolue ei yksinkertaisesti voisi olla pitkään eduskunnan pienin puolue.
Olkaa tyytyväisiä ,että olette eduskunnan pienin puolue.
Ensi vuonna teitä ei ole ollenkaan eduskunnassa.
Vaihtakaa nimeänne vaikka joka viikko,jos se tuntuu mukavalta.
Joo, kyllä kommari tietää mitä puhuu.
vaan on rohkeasti tartuttava uuteen ajatteluun jo nyt. Montun reunalta on helpompi ponnistaa, kuin itse montusta. Jos ei ajattelu parane, niin vaalien jälkeen monttu vaan kasvaa.
Tuo olisi tosissaan arvokas nimi puolueelle. Kansallispuolueita löytyy muista Euroopan maista paljon, mutta ei vielä Suomesta. Eikös se Britannian kansallispuolue British National Partykin ole nyt maan suurin puolue vai miten se olikaan..?
Eikös sun kannata perustaa itse tuollanen Suomen kansallispuolue jos kerran sen menestys on taattu.
että kaikki omaisuus kansallistetaan, saako pitää edes perintöpotkukelkat?
Ei hyvä. Vähän tai aika paljonkin arveluttava nimiehdotus. Perussuomalaiset kuulostaa tunnettuna aivan oikealta puolueen nimeltä, mitä se ei vielä tuntemattomuuden vuosina esim. Urpo Leppäsen mielestä ollut. Leppänen ehdotti puolueen nimen muuttamista, koska se hänen mukaansa oli enemmänkin perinneyhdistyksen kuin puolueen nimi.