Ahtisaari teki Suomea tunnetuksia kaikkialla maailmassa ja tämän tärkeän työn takia Suomea arvostetaan ja tätä kautta Halonen rääpii itselleen kunniaa maailmalla. Halosella ei ole mitään omia saavutuksia tai tekoja, jonka takia häntä arvostettaisiin. Jos Halosta arvostetaan tämän tekojen takia, arvostajat ovat seonneet. Halosella ei ole mitään sanottavaa, annettavaa, tai tehtävää Suomen takia. Ei siis yhtään mitään.
Halonen ratsastaa Ahtisaaren työllä!
Lexmex
271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Yksikään Suomen presidentti ei ole tehnyt Suomea tunnetuksi ja nykyään presidentin virka on lähinnä seremoniallinen niin mitä väliä.
hänestä tuli presidentti. Ahtisaaren rauhanponnistelut Afrikassa olivat jo sitä luokkaa, että koko maailma sen tunnusti jo silloin. Oikeastaan Ahtisaari oli kunnioitettu YK:ssa jo aikoinaan eikä oikeastaan presidentin virka ollut mitään siihen verrattuna, mitä hänen ponnistelunsa maailman rauhan hyväksi olivat ennen ja jälkeen presidenttiyden.
Toista on tämä Halos-mitättömyys, joka itsekin jo tajuaa, että hän on tyhjä ja olematon aikaisempien presidenttien rinnalla. Outo jatke, jonka SAK tälle kansalle syötti.