Kokeillaanko?

Jos kukaan ei vastailisi noihin täysin huuhaajuttuihin, joita tuo yksi maaninen sekopää suoltaa 24h/vrk?

Kun ei hänen monologeissaan ole oikein mitään kommentoimisen arvoista, on turha villitä häntä lyömällä löylyä vastaamalla hänelle.
Jutelkoon itselleen.
6164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vai et sinä tykkää siitä, että joku tekee juuri niin kuin sinä? Luuletkos, että sinun palopuheesi ja yksinkeskustelusi jää muilta huomaamatta?

Äänestä

Kommentoittapa tai ette

Äänestä
  • Mistä moinen lisäys, kun ne lähes 50% äänestäjistä halus vaihtaa Halosen uuteen, tuoreeseen, dynaamiseen ja charmikkaaseen ehdokkaaseen. Miksei kysytty äänestysikäisiltä, 15-vuotiaat on vielä lapsia, joiden pitäisi antaa olla rauhassa poliittisilta kysymyksiltä tai jos vastuuta halutaan tuonikäisille sälyttää Halosgallupeissa, niin pitäis antaa äänestää sit kans.

    Äänestä

  • Helinä-keiju1 kirjoitti:

    Mistä moinen lisäys, kun ne lähes 50% äänestäjistä halus vaihtaa Halosen uuteen, tuoreeseen, dynaamiseen ja charmikkaaseen ehdokkaaseen. Miksei kysytty äänestysikäisiltä, 15-vuotiaat on vielä lapsia, joiden pitäisi antaa olla rauhassa poliittisilta kysymyksiltä tai jos vastuuta halutaan tuonikäisille sälyttää Halosgallupeissa, niin pitäis antaa äänestää sit kans.

    Niin kuin kaikki vastaavat, esim. eduskuntavaaligallubit on tehty, otos oli koko maasta.

    Äänestä

Kun seuraa tämän palstan kirjoittelua, tekeistuja "galluppeja", heinäpään valheita jne., niin näyttää siltä, että vasemmisto on todellisissa vaikeuksissa.
Eikä ne ressukat taida ymmärtää, että ei kyseessä ole presidentin vaalit. Ne oli jo liki puoli vuotta sitten.

Nyt keskustelua käydään istuvasta presidentistä, hänen toiminnastaan ja persoonastaan.
Miksi sitä on niin vaikea ymmärtää?

Äänestä
  • Sinäkö se päätät, mistä täällä saadaan keskustella? Eikö se ole ihan asiallista kysellä, miltä se tuntuu, kun oma ehdokas hävisi presidentin vaalit huonolla kampanjallaan? Näyttää siltä, että Halosen voitto sairastutti muutaman kansalaisen ihan todella ja siitä me ollaan huolissamme.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Jos kukaan ei vastailisi noihin täysin huuhaajuttuihin, joita tuo yksi maaninen sekopää suoltaa 24h/vrk?

Kun ei hänen monologeissaan ole oikein mitään kommentoimisen arvoista, on turha villitä häntä lyömällä löylyä vastaamalla hänelle.
Jutelkoon itselleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu