Hoito/vuokrapollea TRE?

mintzu-

Haluaisin alkaa hoitamaan/vuokrata hevosta kotitalliltaan muutamana (2-3) päivänä viikossa.
Hevosen ei todellakaan tarvitse olla osaava,koska puskaratsastelija minäkin. Haluaisin siis kaverin kevyeeseen kentällä vääntöön tai
maastoiluun,miksei myös molempiin.Taukoa ratsastamisesta ollut kolmisen vuotta,mutta hoitelmassa olen käynyt hiukan tuonakin aikana. Kokemusta monelta vuodelta (lähemmäs kahdeksan) ja olen ratsastellut paljon erityyppisillä hevosilla ja hevosen vaatimuksissa ei ole muuta kuin että käsissä pysyy eikä hoitaessa pure kättä irti.Voi olla myös eläkeheppa. Tallille tai edes vähän matkan päähän pitäisi päästä julkisilla,koska ajokorttia minulla ei ole (olen silti täysi-ikäinen). Jos sinulla on heppa joka kaipaa vuokraajaa niin ota yhteyttä! en pelkää tallitöitä! Hinta sovittavissa.

[email protected]

4

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kysyisin....

      että missä päin mahdat asustaa, eli mistä päin heppaa etsisit?? Ja miten pitkäksi aikaa mahd.? Ja onko asialla tappo kiire?

      • Mintzu-

        vain kun saisi niin hyvä olisi. Kiire ei välttämättä ole, jos tietää että sen vuokrattavna/hoidokin saa. Ajallakaan ei niin väliä,tietenkin mitä pidempi aika sen parempi,mutta myös ,lyhyistä ajoista voidaan keskustella.

        Olisiko sinulla tarjota jotain?


      • kysyisin....XD
        Mintzu- kirjoitti:

        vain kun saisi niin hyvä olisi. Kiire ei välttämättä ole, jos tietää että sen vuokrattavna/hoidokin saa. Ajallakaan ei niin väliä,tietenkin mitä pidempi aika sen parempi,mutta myös ,lyhyistä ajoista voidaan keskustella.

        Olisiko sinulla tarjota jotain?

        Heppa olis ollu ihan muualla. Toivottavasti löydät jonkun kivan hoitohepan. Onnea etsimiseen!


    • Ruuna

      Meillä ois 7-vuotias suokkiruuna. Polle on ravipanotteinen, mutta toimii myös ratsuna todella hyvin. Kiltti käsitellä ja hoitaa, mutta ei mikään "nukkumatti". Polle on välillä aika veikee, joten ei sovi ihan tiukkapiposelle, mutta huumorilla pärjää, eikä todellakaan ole paha tai hankala. Vuokrattais 1-3 krt viikossa tai sopimuksen mukaan. Hevonen on Ylöjärvellä. Jos kiinnostaa niin ota yhteyttä, kerron lisää. Puhelin:0407602989 ´tai sähköposti:[email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      156
      2677
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      199
      1947
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1696
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1638
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1411
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      74
      1078
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1040
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1019
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      191
      944
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      67
      911
    Aihe