Olen leijona horoskoopiltani ja minulla on kaikki leijonan ominaisuudet(kaikki aina arvaavat, että olen leijona) paitsi yksi asia. En voi sietää aurinkoa tai hiostavaa hellepäivää! Pidän paljon enemmän vesisateesta ja myrskystä. Valvon myös yöt, sillä pidän pimeydestä! Ärsyttää aina, kun horoskoopeissa painotetaan sitä, että leijona pitää auringosta ja nauttii lämmöstä! Voisiko tämä kirkkaan valon ja auringon vihaaminen näkyä jotenkin tähtikartassani? Tai osaatteko selittää tämän jotenkin muuten!
Vihaan aurinkoa!
12
1536
Vastaukset
- horoskooppi
Tarkista mikä olet kiinalaisessa horoskoopissa..
http://www.dlc.fi/~riksu/horosko.htm- jellona.
...käärme
- täällä
olen myös leijona enkä tiedä mitään vastenmielisempää kuin kuumat hellepäivät. Nautin elo-ja syyskuun kuulaan viileistä pimenevistä illoista.
- Leijonaemo64
eikös se oikea leijonakin lepää päivällä varjossa ja lähde yöllä liikenteeseen ilmojen viilennettyä. En minäkään kyllä kuumuutta rakasta, vaikka olenkin oppinut sen kanssa tulemaan toimeen
- IronDaria
Leijonaemo64 kirjoitti:
eikös se oikea leijonakin lepää päivällä varjossa ja lähde yöllä liikenteeseen ilmojen viilennettyä. En minäkään kyllä kuumuutta rakasta, vaikka olenkin oppinut sen kanssa tulemaan toimeen
Allekirjoitan oikeastaan kaikki ap:n toteamat. Ärsyttää suunnattomasti esim. säätiedoitukset, joissa voivotellaan, kun onsadetta tulossa. Aivan kuin auringonpaisteen ihannointi olisi jokin ihmisen ominaispiirre.
Näin leijonana auringon ja helteen vihaaminen aiheuttaa dilemman: turhamainen leijona haluaa tietysti olla näyttävästi ruskettunut, mutta rusketuksen hankkiminen on todella tuskallista.
- täälläkin
Olen myöskin leijona ja suorastaan inhoan kesän kuumuutta! Parasta ovat nimenomaan ne syksyiset hiukan viileämmät illat ja sateiset päivät :) Kuulun myös yöeläjiin joten kaipa se on jotenkin meille jellonille ominaista :)
- jellona/vuohi
Sama täällä... mikään ei voi olla inhottavampaa kun HELLE! YÖK!
- kissaeläin
Minä myös olen ylpeä leijona. Rakastan sitä kun sää tulee iholle (sade ja tuuli). Kun mysky nousee, minä hymyilen.
Lenkillä käyn mieluiten sateella ja yöllä. - leijonana
Eikö juuri elokuu ole leijonien oikeinta aikaa? Viisaitahan me tunnetusti olemme ja vanha sanonta kuuluu että viisaat istuvat varjossa! Aurinkoinen sää varjosta katseltuna on paras :) Minäkin olen leijona/vuohi.
- leijona/härkä(N)
kesä ja kuumat hellepäivät rannalla ovat ihania, mutta liik on liikaa...! Syksy on aina ollut lempi vuodenaikani, ne kaikki upeat kullanhohtoiset värit luonnossa .. sateen tuoksu. kostean lämmin mutta silti viilentävä tuuli. sadepisarat iholla. Kaikka nämä saavat minut rakastamaan syksyä!!
- Mari58
Tässä ilmoittautuu myös yksi leijona/koira auringon ja helteen vihaajaksi.
- leijona/härkä
samoin kuin te kaikki muutkin,on niin ihana kun ilmat alkavat viilenee syksyä kohti mentäessä, oikein odotan viileitä päiviä, mutta kyllä minä sen muutaman hellepäivän kestän jotta saa iholle sen kauniin värin.
Mutta en minä kyllä kestä kylmyyttäkään kauaa kestä, talvella on aivan ihana mennä joka päivä saunaan lämmittelemään ja takkatulen ääressä on myös ruhtinaallisen ihana olla, joten rakastan lämpöä, mutta inhoan hiostavaa kuumuutta joka tekee olon tukalaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni821399Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä681197Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2141184Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2021174Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121039Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä103993Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65913Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍128891Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t123788- 77755