miehen "salainen" haave olisi että alistaisin häntä, ainut ongelma, en osaa. :<
olen rehellisesti todella onneton alistamisen suhteen, vaikka muuten olenkin johtajatyyppi ja voimakastahtoinen nainen.
Kaipaisinkin hyviä vinkkejä :)
voin jo sanoa että pissa / kakkaleikit eivät innosta meitä kumpaakaan :D
Kiitokset!
olen rehellisesti todella onneton alistamisen suhteen, vaikka muuten olenkin johtajatyyppi ja voimakastahtoinen nainen.
Kaipaisinkin hyviä vinkkejä :)
voin jo sanoa että pissa / kakkaleikit eivät innosta meitä kumpaakaan :D
Kiitokset!
Vastaukset 6
Vanhimmat
.. kuin johtaminen yleensäkään.
1. Kerro hänelle, mitä haluat
2. Valvo, että haluamasi asia tulee suoritetuksi
3. Korjaa tarvittaessa
Olennaista on, että kontrolli on sinulla. Sinä viet. Äänensävyn ei tarvitse ollaan mikään bitch-domina. Määrätietoinen kyllä.
Lue fiilistelyksi vaikka sivulta http://francescaspizza.com/ löytyvä teksti: A Sexual Power for Women: Real-World Guide to Sexually Enslaving Your Man
vaadit miestäsi tuomaan suklaata ja ruusuja, vaikkapa tekstiviestillä. Odotat itse kotona, käsket miestäsi pitämään suunsa kiinnni ja yksinkertaisesti otat hänet.
Eihän siitä mitään tule, jos puitteet ovat samat kuin arkisessa perusseksissä.
Pitää panostaa asuihin. Ja ehkä välineisiinkin.
Mustaa nahkaa ylle. Piiska käteen. Mies rautoihin... Jo on kumma, jollei ala alistaminen sujua ihan itsestään.
Alistamisessa tärkein lähtökohta on luottamus, se kun on varmalla pohjalla voidaan aloittaa "hommat". Ensin viettelet miehesi sänkykamarin puolelle, sitten (tärkein asia nro.2 on sitominen) sidot ainakin kädet kiinni, jotta hän ei pääse käsiksi sinuun eikä itseensä. Sen jälkeen peität silmät ja mahdollisesti suun, jotta mahdollisia aneluja ei kuule. Ja alistaminen tuntuu myös voimakkaammalta kun alistettava ei näe käskijäänsä. Sitten upotat kynnet jokaiseen paikkaan mihin mahdollista vaikka miten armoa aneltaisi. Samoiten vyö on kiva väline kontallaan olevan miehen pepun rankaisemiseksi. Lopuksi kiusoitellen käytät miestäsi hyväksi päältäpäin, kunnes hän laukeaa, etkä päästä häntä irti kunnes itse olet leikkinyt tarpeeksi.
Joten eiköhän aamulla voi miehesi todeta että on saanut alistusta...
Kiiitos hyvistä vinkeistä! :)
Aika hyviä vinkkejä on jo tullut. Alistamista ja alistumista on montaa lajia ja ehkä voisit aluksi yrittää (vaivihkaa) saada selville, että minkä tyyppisiä juttuja miehesi pitää alistavina. Onko kenties kyse jostain fyysisistä jutuista vai enemmän henkisestä alistamisesta, olisko jotain pukeutumistoiveita jne. Eihän kaikkea tarvi toteuttaa ja suunnitella etukäteen, mutta pienet vinkit voisivat olla hyödyksi. Kyse voi olla aika pienistäkin asioista. Kunhan vaan asenne on kohdallaan! Sit sen jälkeen vaan treenaamaan. Jos miehesi nauttii käsittelyistäsi, niin teillä voi olla hauskat ajat edessä. Ja sitten jos tuntuu siltä, että homma ei ala tuntua luontevalta ja toimia niin ei sille sitten mitään voin. Mutta yrittää kannattaa!