Erkki Liikanen - seuraava pressa

Kansalaisilla on hyvänä tapana luottaa demareihin pressanvaaleissa.

Seuraava, 1.3.2012 kautensa aloittava pressa on mitä ilmeisemmin Erkki Liikanen.
7194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

__________

Äänestä

Liikanen menetti mahdollisuutensa siinä vaiheessa kun A-piste kirjoitti Moskovan suhmuroinneista. Asiaan varmasti palattaisiin kuuden vuoden kuluttua. Liikanen itsekin on toivonut jatkokautta Suomen Pankissa.

Odottakaapa vaan Alpo Rusin kirjaa aiheesta, sopivasti ennen kevään eduskuntavaaleja.

Äänestä

Mainosmiehii nykyää. Ai nii Suomenpankin johtajaa.
Ei oo Assin eki ehkä seuraava. Yllätysnimi. Tiiän. Miespuolinen temari.

Äänestä
  • stasilinnassa.

    Äänestä

mene läpi -taloutemme tuhoaja vuodelta 1987 -...........

Äänestä

Samaa tasoahan olisi. Suoja"töitä" tehnyt ikänsä ja saanut vahinkoa aikaan. Joten perusteita pressaksi löytyy.

Äänestä
  • Ei kai niit porvareit joka p-vaaleissa vaita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


FSSSS kirjoitti:

Kansalaisilla on hyvänä tapana luottaa demareihin pressanvaaleissa.

Seuraava, 1.3.2012 kautensa aloittava pressa on mitä ilmeisemmin Erkki Liikanen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu