Mietin tässä vain kun puhutaan vagina ja klitoris orgasmeista että olen monesta lähteestä kuullut että 80% naisista saa orgasminsa klitoriksesta.Tätä en nyt oikein ymmärrä...Kun monet vaikka täälläkin sanoo että vagina orgasmit ovat voimakkaampia jne.Voisiko joku selittää tyhmälle.
Orgasmeista...
mietiskelin
31662
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...vaginaalisen orkun saa 20% naisista, sitä se tarkoittaa. Tottahan ne on voimakkaampia ja niitä voi tulla peräkkäin vaikka hurumykket. Mutta tuota prosenttia on todella vaikea sanoa faktaksi. Jengi sekottaa asioita: eli jos yhdynnässä nainen itse sormettaa klitorista, sitä pidetään helposti yhdyntä- eli vaginaalisena orkkuna, vaikka on klitoraalinen. Vaginaalinen orkku tulee pelkästään vaginasta ilman mitään muuta stimulaatiota.
On niitä muitakin, herkkä nainen voi saada orkun rinnoista, suutelemisesta jopa mielikuvittelemalla. Ja anaalissa laukee yleensä aina jos vaginaalinenkin sujuu.
kateellinen sellasille jotka sais orkun suutelemalla. ite kuulun niihin jotka sitä ei saa kovinkaa helposti, yksi mies siihen on pystyny ja sekin klitorispohjanen tietysti. turha edes haaveilla muusta.. mutta ainahan saa harjotella ja kokeilla. ;)
Mä saan jopa suutelemalla tai ehkä mielenkiintoisin tapa saada on kun otan miehiltä loppuun asti suihin.
Mutta vaikka leikeissä saisin kuinka monta erilaisia orgasmia, niin runkkaan lopuksi itselleni klitosisorkun.
Usein yöllä yksin ja vähän salaa, tuskin mies ymmärtäisi jos olemme viettäneet kunnon monen tunnin session ja vielä mun pitää runkata. Ja kun itse tekee, niin tekee sen oikein ja kunnolla.
Se jotankin on viimeinen helpottava kerta ja siitä ei jää mitään värinöitä.
Eli vaginaorkkuja saa vaikka kuinka paljon, mutta klitorisorkkuja pystyy saamaan paljon vähemmän, ne on paljon kovempia. En pysty itse runkkaamaan kahta kertaa peräkkäin, eikä kyllä tee meielikään.