Onko kukaan kokeillut tota Cliniquen Acne solutions post-Blemish formulaa, tollasta voidetta jota laitetaan aknearpien päälle. Sen pitäis ainakin niitten nettisivun mukaan saman tien häivyttää jotenkin optisesti värivirheitä ja pitemmällä aikavälillä myös oikeesti hävittää pigmenttiä arvista... Toimiikse oikeesti vaan onko vaan turhia lupauksia? Yleensä Cliniquen tuotteet on aika laadukkaita eikä ne ihan tyhjiä lupaile. Tosin hintaakin sitten löytyy jonkin verran. Haluaisin päästä eroon mun pigmenttiarvista. Mun ihoon kun jää arpi jokaikisestä finnistä ja se kestää tosi monta vuotta mulla ennen ne vaalenee. En tykkää yhtään kun jos ei oo varsinaisia finnejä joskus ni silti pitää käyttää hirveesti meikkiä et saa ne arvet piiloon... Tai onks jollain jotain muita hyviä ideoita miten saa arpia vaalennettua?
Aknearvet
...
51438
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mielummin piharatamoo jos mahollista? ilmasta ja toimii hyvin.. =) lisää tietoo tost saat noist aikasemmista keskusteluista mitä siit on käyty..
niin mä oon vähän katellukin mut en asu suomessa ja tääl ei oo piharatamoa näkyny :(
no harmi sit.. :( luin tos joskus kans täl palstal ku joku sano et oli saanu arvet pois luontaistuotekaupast saataval Melvita merkkisellä arganiaöljyllä.. maksaa kait joku 20 euroo.. mut en tosta oikeen tiedä et toimiiko oikeesti
lisää tost öljystä:
http://www.hyvinvoinnin.fi/hvttShop.pmd/shop/prdinf?p=2372
Kävin eilen luontaistuotekaupassa missä sattui olemaan juuri Melvita tuotteiden esittely. Ostin Melvitan Arganiaöljyn. Olen käyttänyt tuotetta vasta kerran joten en osaa sanoa miten nopeasti tuloksia tulee..jos tulee. Tuote vaikuttaa kuitenkin hyvältä. Aion kokeilla myös muita Melvitan tuotteita. Esittelijä sai minut vakuuttuneeksi siitä, että tuotteet ovat luonnonmukaisia ja ennen kaikkea lisäaineettomia! Ihoni on voinut paljon paremmin kun olen siirtynyt luonnonmukaisten sekä lisäaineettomien tuotteiden käyttöön. Ennen vaivanneet suunympärysihottumat ovat menneisyyttä. Nyt kun vielä saan kasvojen arvet pois niin olen tyytyväinen.