Käyköhän niin ettei "ennätä" vielä toisellakaan kaudella Valkoiseentaloon, hinku olisi ainakin kova.
Ei ole nämä Pillumaakarit kovin suosittuja siellä
Ei ole nämä Pillumaakarit kovin suosittuja siellä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
--------------
fiksu ja erittäin asiallinen, joten sinulla varmasti on faktaa tuolle väittämällesi että Halosella on hirveä hinku Valkoiseentaloon, joten pistä linkkiä.
http://www.yle.fi/uutiset/vasen/id29000.html
......ja nyt ei mene sopimaan.
Venäjällä kyllä tramppaa vaikkei nytkään olis mitään tarvetta, mutta kun saa ilmaista ruokaa ja päivärahaa......
et ymmärtänyt viestiäni, laitatko linkin mistä ilmenee Halosen hinku Valkoiseen taloon.
Enhän sanallakaan kysynyt pitäisikö vai eikö pitäisi.
Olet tyypillinen oikeistolainen, miksi pitäisi pyytää anteeksi sitä että on ääneen sanonut olemassa olevan tosiasian: hyökkäykselle Irakiin ei ollut YK:n mandaattia.
Yhtenä syynä kehnoihin väleihin pidetään presidentti Tarja Halosen puhetta YK:n yleiskokouksessa kaksi vuotta sitten. Siinä Halonen sanoi Irakin-sotaa laittomaksi.
Diplomaattista virhettä yritettiin korjata ja saada presidentti Haloselle kutsu Valkoiseen taloon jo viime vuonna. Bushilla ei kuitenkaan ollut aikaa.
Saksalaisen kieliryhmän maissakaan. Paitsi saksalaiset, myös itävaltalaiset ja sveitsiläisetkin
tuntevat antipatioita Irak-skandaalin johdosta.
Uskon, että kaikista Maapallon ihmisistä vain ehkä 1/5 osa uskoo Irak-operaation onnistumiseen.