Ollaanko erinomaista Legenda olutta ajamassa alas? Kaupoista sitä saa nykyään enää irtomyynnistä ja vielä erilaisella etiketillä varustettuna. Näyttää siltä, että se valmistetaankin nykyään Lahdessa.
Jos Legendaa kaupoissa myydään viimeisissä nurkissa kaikkien tarjousten takana on selvää, että kohta se vedetään markkinoilta kannattamattomana.
On se sääli sillä Legenda oli minulle Lapin Kullan tuotteista se suunmukaisin.
Onneks vielä on Olvia, mutta ei siitäkään enää CXX:ää.
Legenda
arittele
4
2703
Vastaukset
- Tsic
..katoamassa.Pahus,paras olut suomessa vuosiin.
- --------
Itse juon aina mieluiten Legendaa. Eipä ole enää pariin vuoteen tosiaan sixpäcceinä saanu, vuosi sitten näin viimeksi tölkkeinä ja nyt enää irtopulloina. Mitäs muita dortmunder tyylisiä oluita on olemassa?
- Anonyymi
Miten tuo uusi Legenda vertautuu vanhaan? Enää se ei ole Lapin Kullan Legendaa, joten ei varmasti entisen veroista.
- Anonyymi
Luulin sen olleen Olvin olutta, join vain nelosta baarissa, meni jostain syystä enemmän päähän kuin muut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261750
- 1051225
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381091- 49999
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni54900- 130900
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240868Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?73757Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55739Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178739