Kävin tänään huollattamassa oman koslani ja näin viereisellä nosturilla uuden karheen Jagen. Asentaja naureskeli että on se laatu heikenny jakeissakin. Satku ajettu ja kone öljystä märkänä. Lamppujen korkeuden säätö simahtanut ja uusi samanlainen säädin löytyy Opel Vectran luettelosta. Auto jotain 2000 luvun mallia ja RUOSTETTA näkyvissä jo. Ei voi olla totta ihan oikeesti. Mihin helv...iin ollaan menossa. Autojen hinnat pilvissä ja kaikki samanlaisia paskoja. Ei voi mikään automerkki kyllä kehua olevansa tänä päivänä moitteeton peli, ei edes lähelle.
Voi voi sentään
4
1328
Vastaukset
- osat
Jagessa ja Vectrassa on samat osat, sillä molemmat kuuluvat Fordille. Taas siis joku kateellinen provoilija liikkeellä :)
- Nimetön
Eikös Jaguaari ole Ford (kuten sanoit) ja Opel kuuluu GM:n merkkeihin. X-typen, eli facelift Mondeon, tuotannon päättymisestä muuten on jo tehty päätös. Täälläkin oli joskus linkki tiedotteeseen.
- Kissan omistaja
Tuontiautoissa on ollut ruosteongelmia verrattuna Suomi-autoihin. Muutoin ainakin omani pitää yllä kissan mainetta ja kisuhan se koneppelliltä maantietä turvallisesta ja laadukkaasti katseleekin.
- Hohohohoho
Auto jotain 2000 mallia...muisti pätkii? Asentajan kielenkäytöstä päätellen huollatit jollakin kyläpuoskarilla. Mulla on uudesta (täsmälleen vuosimallia 2002) saakka Jaguar-huollossa huollettu Jagge. Ei ole töskätty = ei ole vikoja. Jos ei rahat riitä uuteen Jaggeen, osta uusi Nissan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka572326Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1231694Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581242
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771191