20 laulua ja mukana monta hienoa laulua, mutta kiinnostaisi kuulla miten hyvä dvd on kyseessä?
(Hankinta on harkinnassa)
*Olen vain kuullut, et muutama olisi pettynyt tuohon tallenteeseen ja se ei toimisi ollenkaan?
Kai joltain löytyy tuo dvd vai mitä?
One Night In Paris - Dvd
10
1195
Vastaukset 10
- (sisterofnight)
On mahtava dvd, en ole lainkaan pettynyt eikä ole teknisiä ongelmia ollut laisinkaan. Jos epäilyttää, elä hanki. Jos joku oli pettynyt, johtuuko siitä, ettei digannut Exciter-kiertueesta yhtään.
Anton Corbijn kuvannut todella sisäistyneellä tavalla, hän totisesti tuntee kohteensa. Hän seuraa erityisesti Daven eri tunnetiloja hyvin tarkasti. Taustaproj. on hienot ja ne löytyy myös extrana. Antsa muuten oli 19.9.01 myös Areenalla tarkkailemassa tilannetta katsomosta, näin hänet ennen keikkaa lavan sivukatsomossa. Hänellä oli sortsit jalassa ja aivan järjettömän pitkät maidonvalkeat jalat ;) Piiloraita dvd:llä on maailmankaikkeuden mahtavin (Martin laulaa Surrenderin pukuhuoneessa valmistautuessaan keikkaan). Minä tykkään. Exciter-levy oli lempilevyni, Exciter-keikka tunnelmaltaan paras missä olen ollut mukana (siis näistä kahdesta Mode-keikasta).- Freestate
Miten ihmees jonkun suosikki voi olla exciter???
Se on t o d e l l i n e n surkeus ihan kaikessa...En olisi uskonut koskaan DM:LTÄ moista tekelettä...ikinä.
Kiitos jutusta. - Annika vain
Freestate kirjoitti:
Miten ihmees jonkun suosikki voi olla exciter???
Se on t o d e l l i n e n surkeus ihan kaikessa...En olisi uskonut koskaan DM:LTÄ moista tekelettä...ikinä.
Kiitos jutusta...eiköhän meillä kaikilla ole oikeus omaan mielipiteeseen kuitenkin?
- (sisterofnight)
Annika vain kirjoitti:
..eiköhän meillä kaikilla ole oikeus omaan mielipiteeseen kuitenkin?
F vain osoitti kommentillaan omalta osaltaan todeksi Martin Goren lausuman faniensa ja musiikin yhteydestä: "something that appeals to dysfunctional people". Tämmöstä on useilla Mode-boardeilla. Että pysyy omissa angsteissaan ja antaa muiden rauhassa kieriskellä omissaan, siinä piilee viisaus.
- dm.fan
Siis mikä tämä piiloraita juttu on? Minulla on kyseinen dvd mutta en ole löytänyt mitään kohtausta missä martin laulaisi...?
- Lefa
dm.fan kirjoitti:
Siis mikä tämä piiloraita juttu on? Minulla on kyseinen dvd mutta en ole löytänyt mitään kohtausta missä martin laulaisi...?
- Mercy in me
Joo, ei one night in paris dvd mikään huono ole. Hienot lavasteet ja silleen. Sen minkä minä olen huomannut, niin Daven luo ei kyllä oikein ole kuosissa. Ensimerkkinä Walking in my shoes kappale. Aika rääkymistä... Mutta muuten ihan hyvä dvd.
Suosittelisin ennemmin Devotional-dvd:tä. Huomattavasti parempi keikkatallenne kuin one night in paris. - DM forever
Kyllä musta kannattaa ostaa tuo DVD- jos tykkäät DM:n Exciterin kappaleista, tosin on siellä kaikki muutkin hyvät hyllyllä! Ei muuta kuin ONIP hankinnan alle- et pety!
- d.a.v.e
on hyvä kanttaa hommaa jos jostakin saat käsiisi no mielipide kysymys .
- freestate
Niin lähtihän se käsiini. Kyseinen kiertue ei parasta DM:a, mutta kova on yritys ja Dave tuntuu entistä vähemmän laulavan(antaa yleisön lallatella enemmänkuin kertosäkeet vain) Soundi(mistä en tiedä mitään) on ihan kumma ja outoa. Daven ääni on miksattu hemmetin tyhmästi pintaan ja soittimet on siellä jossain takana piilossa.
Sellaiset 7/10 tulee nyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Törkeä petosepäily Suomussalmella
Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta361715- 901005
Kysymys miehille ...
Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil291852Ttp:llä kuontalot ojennukseen
Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste75780Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli
Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii261743Itsensäpaljastelija
Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O45735- 69694
- 88632
Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut
Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty59608- 33603