WinMe Win98:n päälle??

Tyhmä kysymys, voiko Windows Me:n asentaa Win98:n päälle,,,
5729
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sen asentaa mutta miksi niin pitäisi tehdä kun 98 on toimivampi kuin ME ?

Äänestä
  • ...koska en löytänyt luuriini usb-piuhaan ajureita ME:tä vanhempiin windowseihin. Muuten pitäisin kyllä 98:n :).

    Äänestä

no johan on.. kuka tuollaista kuraa haluaisi asentaa koneelleen... windows 95/98/98Se/Me on pahinta kuraa.
Asenna siihen vaikka Windows XP se on hyvä
toimii myös vähän vanhemmissa koneissa.
Tai Linux

Äänestä

Kyllä se siihen päälle menee. 98 ja ME ovat teknisesti hyvin lähellä toisiaan. ME:n asennuksen ei pitäisi rikkoa jo asennettuja ohjelmia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


horror_rotat_oy kirjoitti:

Tyhmä kysymys, voiko Windows Me:n asentaa Win98:n päälle,,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu