E.A. Siroke ''Santtu''

Nikki Sixxtynine

Tunteeko kukaan..? Santtu on Pieni kokoinen Suomenhevonen ja todella reipas.

Hoidin Santtua n. talven, sen jälkeen se muutti kuulemma johonkin Turun lähelle.

Jos sinulla on jotain tietoa, niin olisi todella kivaa, jos ottaisit yhteyttä... Olisi kiva jakaa kokemuksia höyrypäästä ja kuulla, miten se nykyään voi..=)

[email protected]

3

1117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Santtu

      Hei!

      Kyselit Santun kuulumisia. Santtu voi paksusti, siis todella paksusti. Se on ollut turhan vähällä liikunnalla ja on sen vuoksi lihonut, mutta siihen tulee kohta muutos. Santtu lähtee kuunvaihteessa Ojakkalaan ja siellä se saa melkoisella varmuudella enemmän liikuntaa. Se ei siis vaihda omistajaa vaan menee saman perheen toisten jäsenten käyttöön, kimppahevonen kun on. Reippautta riittää edelleenkin ja muut jää katselemaan pölypilveä jo pelkässä käynnissä. Santun kanssa on tosi mukava puuhastella kun se on niin kiltti käsitellä, viisas heppa.

      • Nikki Sixxtynine

        Harmitti tosi paljon, kun Santtu lähti, mutta nähtävästi surin turhaan... Sanokaapa sille terveisiä, eiköhän se jotain ymmärrä...=) Olisikohan mahdollista saada Santusta jonkunlainen kuva, kun on jo niin kova ikävä?


      • Nimetön
        Nikki Sixxtynine kirjoitti:

        Harmitti tosi paljon, kun Santtu lähti, mutta nähtävästi surin turhaan... Sanokaapa sille terveisiä, eiköhän se jotain ymmärrä...=) Olisikohan mahdollista saada Santusta jonkunlainen kuva, kun on jo niin kova ikävä?

        tuli vaan meileen että sä Santun entinen hoitaja.. menitkö ikinä Santulla? santtuhan oli tunnetusti vauhtiveikko :D ja hemmeti nhyvä hyppääjä... Itse menin santulla aikas monta kertaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      89
      2671
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      198
      1021
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      62
      855
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      801
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      59
      692
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      18
      581
    7. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      41
      571
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      51
      555
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      505
    10. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      504
    Aihe