Helsingin Koplasta ei ole kuulunut aikoihin. Mitähän juonia kopla taas punoo, vennamolaisuuden pään menoksi? Näistä roistoista pitäisi päästä eroon erottamalla heidät puolueesta.
Helsingin Kopla polttelee jäitä
Kova sosialisti
6321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ihmisiä, jotka tekevät hyvää työtä suomen kansan hyväksi?
Sosialistille pitänee huomauttaa, että SMP on kuollut. Vennamon muisto elää joidenkin mielessä, mutta ei niiden jotka ei ole koskaan SMP.n kuuluneet.
"koplassa" ei ole yhtään roistoa, pikemminkin päinvastoin.Lainkuuliaisia itseään, ja muita kunnioittavia henkilöitä, jotka ovat perussuomalaiselle puolueelle kunniaksi.
Niin kauan, kun niitä reppanoita on puolueessa, ei nousuo tule.
amatsoni, kun kutsuu helsinkiläisiä reppanoiksi. Taidat ubnohtaa että helsingissä päätetään sinunkin asioistasi, ei koplan taholta tai osittain kyllä, mutta noin yleisesti.
Sitten kun Ylä-savotar pystyy osoittamaan omat kannuksensa perussuomalaisen puolueen kannatuksen nousuun, niin sitten hän voi liputtaa muuten ei.
punomaan juonia
Helsingin piiri on hyvin ansaitulla lomalla, eikä ole kuin satunnaisesti tavoitettavissa.
Jos kovalla sosialistilla on ikävä, niin ei hänen auta kuin tavoitella tuossa elokuun alussa tai ottaa sähköpostitse yhteyttä. Tosin sähköpostiakaan "koplan" jäsenet ei lomallaan juurikaan lueskele, ainaan säännöllisesti.
Koska kova sosialisti todennäköisesti ei kuulu puolueeseen, niin hänenehdotuksiinsa ei kukaan tosissaan voi suhtautua, tai sitten on aivan "out of control".
omaa vaali strategiaansa jolla pyritään saamaan Helsingissä mahdollisimman tehokas tulos.
Strategiaan kuuluu mm. hyvät ja sitoutuvat ehdokkaat, hyvin objektivoitu asiatarjonta, jne. jne.
Valmistelut hyvässä vauhdissa, ja asia kokonaisuudetkin jo hahmoteltuina.