kurileirilläkö

katsoitteko kurileiri ohjelmaa?veikkaisin että tuossa porukassa monella oli adhd oli sen tyyppiä ne pennut siinnä kuin itsekkin pentuna=)
2623
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kasvaako jalattomalle jalka kun oikein komennetaan? Meitä on kuitenkin moneksi. Vivahteita on vaikka millä mitalla.

Itsekin välillä kärsin ja välillä "nautin" omasta add:stäni. Kun käskyt ja komennot unohtuu, kun kivatkin asita unohtuu silloin en nauti vaan kärsin. Kun olen luova ja juttuni saavat muut hyvälle tuulelle, nautin elämästä.
En voisi elää ja olla jos mieheni ei olisi niin kärsivällinen ja tukea antava. Itsetunto on joskus ollut niiin syvällä. Moinen kurileiri veisi minulta elämästä ja onnesta pohjan pois. Jokapäivä pitää halata ja tuntea olevansa hyväksytty.

Lapsiraukkani ovat myös perineet näitä juttuja mutta eipä siitä enempää. Eivät ole tuollaisia kuin nuo kurileirin lapset, joista osa saattaisi olla persoonallisuus häiriöisiä tai narsisteja. Onhan se niinkin, että joidenkin ihmisten on erittäin vaikea kokea sympatiaa ja empatiaa eli ymmärtää mitä käytöksellään toisille aiheuttaa.
Tämä voi olla ihan ihmisen omassa päässä olevaa ja jollain konstilla sitä käytöstä voidaan muuttaa tai sitten ei.

Äänestä

Eiköhän niitä ihmiskokeita ole tehty jo riittämiin. Meillä 50- ja 40-vuotiailla, aikuisina diagnoosin saaneilla on monilla useammat kurileirit päällekäin elämänhistoriassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siitä eroon kirjoitti:

katsoitteko kurileiri ohjelmaa?veikkaisin että tuossa porukassa monella oli adhd oli sen tyyppiä ne pennut siinnä kuin itsekkin pentuna=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu