vaikea valita

Yliopistoon on päästy, mutta oma ala ei ole ollenkaan varma vielä..

mua kiinnostaa markkinointi, opetustyö, yhteiskunta j aluonnontieteet..kamalaa,kun ei tiiä että lukeeko mitä siellä sitten esim. sivuaineena jne..

muilla sama tilanne?..josko selviää kun sisälle pääsee..
2453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En tiedä minäkään, mitä haluan. Kahdessa yliopistossa olisi paikka, humanistisessa ja luonnontieteellisessä tiedekunnassa. En vaan osaa valita, kun mieli tuntuu muuttuvan jatkuvasti. Ovat vielä niin erilaisia, ettei oikein voi lukea molempia niin, että toista esim. sivuaineena.

Välillä tuntuu, että yksi ala kiinnostaa enemmän, ja seuraavana päivänä sitten se toinen. Toivon, että se sitten opiskeluaikana selviää, vaihdetaan sitten jos väärässä paikassa ollaan. :)

Äänestä
  • :) mulla on ihan sama tilanne.

    on se elämä kovaa. Mutta pääasia että ollaan saatu opiskelupaikka.=)

    mulla muuttuu kans mieli jatkuvasti, ja tuntuu että jompikumpi pitäis valita, muuten ei tuu mitään, koska mullakin alat on sellasia,ettei niitä oikein voi yhdistää..pöh.

    kyllä se siitä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä opiskelee kirjoitti:

Yliopistoon on päästy, mutta oma ala ei ole ollenkaan varma vielä..

mua kiinnostaa markkinointi, opetustyö, yhteiskunta j aluonnontieteet..kamalaa,kun ei tiiä että lukeeko mitä siellä sitten esim. sivuaineena jne..

muilla sama tilanne?..josko selviää kun sisälle pääsee..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu