Käymään vain !!

Täällä käydään kauhiasti keskustelua yksinäisyydestä, mutta harvat ovat, Reg: nikillä liikkeellä.
Kannattasiko registiröidä nicki, eikös sekin vaikuttasi siihen yksinäisyyteen, jos vaikkapa kohalle sattuisi.
Eikös siitä olisi helpompi sitten jatkaa, poistamaan yksinäisyyden tunnetta.
Olisihan sekin yritystä,monen joukossa.
Eikö vain?
10758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

on tänne tarve kirjoitella ja toiset eivät halua reg, nickiä.
Ja jotkut pelkäävät, että elämä muúttuu pahempaan jos kaverin "löytyisi".
Se valituksen tarve on suuri monelle.

Asiallinen ja hyvä aloitus =)

Äänestä

Kannattaa aina kokeilla kaikenlaista.

Äänestä
  • muuta, se on aika paljon myös mielikuvituksesta kiinni, se yritys, ja kun mitään ei tiedä yrityksestä, jos ei ole yrittänyt.

    Äänestä

  • the-real-nicki kirjoitti:

    muuta, se on aika paljon myös mielikuvituksesta kiinni, se yritys, ja kun mitään ei tiedä yrityksestä, jos ei ole yrittänyt.

    Miksi sulla on leijona paita ja leijona tatska?
    Just asking.

    Äänestä

  • myksiä kirjoitti:

    Miksi sulla on leijona paita ja leijona tatska?
    Just asking.

    olisi :)

    Äänestä

  • the-real-nicki kirjoitti:

    olisi :)

    Mikä vastaus tuo nyt sitten oli? :)

    Äänestä

Kyllähän rekisteröityneen sanomiset muistetaan paremmin. Vähän tässä on turhamaisuutta tai narsismiakin, mukava kun huomataan. :) Ehkä se herättää jonkin verran myös luottamusta, aika helposti olen päässyt halutessani henkilökohtaiseen keskusteluun muiden palstalaisten kanssa. Lopputulostahan se ei edistä, aina paljastuu, että olen vain tavallinen ihminen. :P

Mutta eihän se aina ole hyvä asia... Minulla oli joskus suuri kynnys kirjoittaa nimettömänäkin. Voihan tarvittaessa tietenkin kirjautua ulos ja kirjoittaa nimettömänä, jos aihe tuntuu liian aralta...

Äänestä
  • Profiilissa lukee että asut ulkomailla. Missä päin maailmaa, ihan vain muuten kyselen.

    Äänestä

Säkö olet sitten saanut kasapäin naisia ja ystäviä, kun sulla on rekattu nimimerkki?

Äänestä
  • olisi, en olisi täällä.
    Ystäviä,kyllä. Mutten kasapäitten.
    Yritystä tämäkin, yksinäisyyteen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


the-real-nicki kirjoitti:

Täällä käydään kauhiasti keskustelua yksinäisyydestä, mutta harvat ovat, Reg: nikillä liikkeellä.
Kannattasiko registiröidä nicki, eikös sekin vaikuttasi siihen yksinäisyyteen, jos vaikkapa kohalle sattuisi.
Eikös siitä olisi helpompi sitten jatkaa, poistamaan yksinäisyyden tunnetta.
Olisihan sekin yritystä,monen joukossa.
Eikö vain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu