Pelkäättekö holocaustia ?

vastatkaapa muslimit, pelkäättekö jo teihin kohdistuvaa holocaustia siis laajamittaista tuhoa jonka järjestää usa/israel ja ehkä osa eurooppalaisista. ? Eikö monella ala olemaan mitta täysi islamin nimissä tehtävää terroria -> jolloin islamin viholliset ( usa, israel ) voivat manipuloida "hiljaisen hyväksynnän" laajemmalle islam-maailman hävitykselle ?
1172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olet aivan oikeassa ja tuota minä juuri pelkäänkin, sillä ihmisillä tulee mitta täyteen jossain vaiheessa aina. Muslimi väestö on juutalaisia vainonnut lähes 1500 vuotta ja tappanut heitä säälittä. Tämmöinen holocausti voi olla mahdollinen, mutta sitä en todellakaan toivoisi tapahtuvan. Israelin en usko kumminkaan haluavan tällaisen tapahtuvan, sillä heille tapahtunut holocausti on tuoreessa muistissa ja he eivät sitä halua kenellekkään tapahtuvan.
En ainakaan usko niin! Toinen syy on se, että vaikka muslimit vihaavatkin juutalaisia, niin juutalaiset pitävät heitä serkkuinaan ja perhe/suku on vahva juutalaisessa perinteessä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Thorni kirjoitti:

vastatkaapa muslimit, pelkäättekö jo teihin kohdistuvaa holocaustia siis laajamittaista tuhoa jonka järjestää usa/israel ja ehkä osa eurooppalaisista. ? Eikö monella ala olemaan mitta täysi islamin nimissä tehtävää terroria -> jolloin islamin viholliset ( usa, israel ) voivat manipuloida "hiljaisen hyväksynnän" laajemmalle islam-maailman hävitykselle ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu