Rakastelun yhteydessö joskus olen huomannut, että olemme kummppanin kanssa tosi märkiä. Kumppani ei ole puhunut ejakulaatiosta mitään, mutta ilmeisesti sitä hänelle tapahtuu vaikkei hän sitä minulle kerro. En tiedä asiasta oikeestaan yhtään mitään eli tietoa kaivataan.
Kuinka saada nainen ejakuloimaan?
Mitä miehen tulee tehdä ja voiko nainen estää ejakulaation?
Käytännön opastus ei olisi pahitteeksi. Selkeät ohjeet.
Kuinka saada nainen ejakuloimaan?
7
13069
Vastaukset
- 26n
Selkeitä ohjeita en sinulle kyllä osaa antaa, mutta kokemuksistani voin kertoa. Itse ejakuloin silloin tällöin. En osaa sitä itse mitenkään provosoida tai estää, enkä tiedä miten mieskään sen voisi tehdä. Yleensä se tapahtuu kunnon esileikin jälkeen tai jos olen pitkään odottanut saavani seksiä, eli silloin kun olen TODELLA kiihottunut. Ja usein miten niin että mies on sisälläni, pelkkä klitan kutittelu ei ainakaan mulle riitä. Välillä ejakulaatio liittyy orgasmiin, välillä pelkkään kiihottumiseen. Kovin usein en mielestäni kuitenkaan ejakuloi, joskus ihan yllättäin se vaan tulee. Lakanat toki kastuu miehen spermastakin, eli yksin en pyykkejä suostu pesemään ;)
- tila (n)
Minula se ainakin liittyy oikein kiihottuneeseen seksiin ja tilaan. Sellaiseen seksiin, mikä saa häpyhuulet kunnolla turpoamaan. Jollei tällaista turpoamista tapahdu niin ei sielä ejakulaation alkulähteessäkään tapahdu mitään.
- mie vaaN
Sä siis haluaisit että naisesi ejakulois? Ookko onnistunu? Onko se miehistä yleensä kivaa? Mä ite oon melkein häpeilly kastumisiani ja vältelly esim. suuseksiä tän takia.
- miez86
ehkä tämä on alue josta on hyvä keskustella kumppanin kanssa. minusta naisen ejakulonti on vallan ihanaa. tässä on mielenkiintoista se, että naisen seksuaalinen nautinto on huomattavasti monimuotoisempaa kuin miehen. mies vaa ejakuloi.
ainut mikä tässä mietityttää tuntuuko miehen ja naisen ejakulonti samalta? voiko joku kertoa miltä se tuntuu fyysisellä tasolla? - se tuntuu tältä
miez86 kirjoitti:
ehkä tämä on alue josta on hyvä keskustella kumppanin kanssa. minusta naisen ejakulonti on vallan ihanaa. tässä on mielenkiintoista se, että naisen seksuaalinen nautinto on huomattavasti monimuotoisempaa kuin miehen. mies vaa ejakuloi.
ainut mikä tässä mietityttää tuntuuko miehen ja naisen ejakulonti samalta? voiko joku kertoa miltä se tuntuu fyysisellä tasolla?Minä ejakuloin vain saadessani orgasmin. En ejakuloi ihan joka orgasmin yhteydessä. Orgasmi on silloin raju ja se ensimmäinen "sykäys" kestää pitkään, minkä aikana se nestesyöksy tulee ulos ja sykäykset jatkuu tai joskus neste tulee usesamman sykäyksen mukaisesti. Jokatapauksessa orgasmi on niin raju, että se melkein sattuu virtsaputkeen. Neste tulee siis virtsputkea pitkin ulos ja virtsaputkikin supistelee orgasmin aikana. Ejakulaatio orgasmi tuntuu kuin se lähtisi takaraivosta asti, tajunlähtö ei ole kaukana :D.
Ejakulaatio orgasmi vie todellakin hetkeksi pois tältä planeetalta. Vaikka orgasmin rajuuden vuoksi voi lähes tuntea kipua, niin se on silti äärimmäisen nautittavaa. Ejakulaatio lisää jotenkin tietynlaista tuhmuutta seksiin ja se kiihottaa molempia osapuolia :). Pystyn ejakuloimaan seksin aikana useampaan otteeseen. Kun ensimmäinen orkku on tullut, seuraavat tulevat helposti. Saitkohan mitään tolkkua mun jupinoista? :)
- Anonyymi
Naisem ejakulointi on parasta herkkua silmille ja kyrvälle 😍😍😍
- Anonyymi
Olisiko ejakulointi yksilöllistä, eikä täysin kiinni siitä mitä mies tekee? Ejakulointi liittyy orgasmiin, mutta on tosi harvinaista niilläkin naisilla jotka saavat helpohkosti orgasmeja.
Minulla oli joskus nuorempana seksisuhde naiseen joka ejakuloi herkästi. Tietenkin se on miehelle imartelevaa (kun tietää tuottavansa nautintoa), mutta toisaalta lakanat menevät vaihtoon jokaisen panon jälkeen. Sängyssä oli kyllä ihanaa kun naisesta näki kuinka hän osasi ottaa nautintonsa. Ihana panokumppani ja pantiin aina kunnolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874108Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760