vai seuraako siihen vielä jatkokertomus?
Onko tarinamme
ohitse....
131703
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
voisi nyt jo täyttää nettibutiikkinsa tuotoksillamme. Mutta eiköhän meiltä vielä romaania tarinastamme synny?
Aiheena tällä kertaa? Jatka Sinä... ;))
... ainakin meidän tarinaamme seuraa jatkokertomus tänä syksynä. En tiedä, miten se päättyy, mutta todennäköisemmin onnellisesti.
se tapaaminen Syyskuussa?
etelässä vai pohjoisen ruskassa?
Jatkokertomushan ei voi jatkua kuin
tapaamalla? :)
niin tuskaisat soidinmenot ovat kyllä varmaankin ohi tai loppuvat pian. Rakkautemme toteutumisen puoli on sitten oman kirjansa arvoinen
Tämmösessä surkeudessa ei ole mitään tarinoinnoin arvoista, liuta hukattuja päivä vain unholan täytteeksi. Elämää tässä täytyy lukea, eikä näytellä rooleja. Elää lempeä, eikä miettiä ja kuljailla mitään joutavuuksia. Helkutti sentään.
Rakkaus ei ole koskaan ollut ohi, se on tässä ja nyt, kunhan siihen vain tartutaan, tulitukkainen.
meillä alkaa uusi aika :)
erätauon jälkeen...
että tilanne on ollut aina sama. Olemme yhä tässä, joten muuttuuko se joskus joksikin? Ei meistä kumpikaan osaa päästää irti, enkä tiedä, haluaako kumpikaan sitä edes. -Mitäpä luulet?? Mihin oikein pyrimme? :-/
..................
asialle tehdä jotain? Jos olet hän, olen ehdotellut pitkään jo kaikenlaista. Enää en ehdottele, vaan luovin hiljalleen virrassa. Sana on vapaa.... tai vaivutaan turruttavaan hiljaisuuteen.... ;-)
... saanet vastauksen. Täällä kaikki kertomukset jatkuu, jos on niitä jatkavia.
..sanottu.
Sadut alkavat Olipa kerran.. ja sadut loppuvat ..sen pituinen se.
Nämä tarinat jatkuvat sanoilla ..en enää ikinä enkä koskaan..
Sitä takertuu toivonrippeisiin väittämällä toivon kuolleen, sanoo ettei jaksa enää..
Mutta kun viimeinen kipinä tosiaan sammuu, tulee aivan hiljaista.
(M) pian hiljainen sellainen
oikeasti tule.