pidä lappisiistinä ry kaamasessa

eki

kyseinen järjetö tuhoaa ensiviikolla vähät lapin sodan esineistöt kaamasen alueelta. saavat paljon arvometallia, nykyroina ei tunnu kiinnostavan järjestöä. ihme touhua.

4

746

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kerääjä

      Lapissa oleva saksalaisten sotaromu kuuluu edelleen Lapin jäte OY:n konkurssipesän ostajille laatuun katsomatta (myös kranaatit, lentopommit) Taannoin tehtiin laki romujen sosialisoimiseksi mutta kun tavaralla on laillinen omistaja ei niitä voi sosialisoida. Omalla maallani pitkin metsiä on isoisän ostamia romuläjiä ja kun siivoojat tulevat saavat haasteen oikeuteen toisen omaisuuden varastamisesta.

      • toinen kerääjä

        Jäikö isoisän romut paikalleen, vai tuliko käräjäreissu ? Kaamasessahan oli keräys tänä kesänä.


      • perijä

        Tulivat hakemaan pois saksalaisten polttamia romuläjiä maaltani. Kävin vähän jututtamassa ja lähtivät käpälämäkeen tyhjin käsin. Onneksi jäi lampeeni vielä 100000 kranaattia pahan päivän varalle.


      • paikalla ollut
        perijä kirjoitti:

        Tulivat hakemaan pois saksalaisten polttamia romuläjiä maaltani. Kävin vähän jututtamassa ja lähtivät käpälämäkeen tyhjin käsin. Onneksi jäi lampeeni vielä 100000 kranaattia pahan päivän varalle.

        en kylläkään muista, et joku olisi ajettu pois, olivat ainakin paikalliset tyytyväisiä vai mitä perijä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3118
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1497
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      76
      1083
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      141
      1010
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      921
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      882
    7. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      45
      858
    8. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      171
      842
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      836
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      136
      757
    Aihe