Vähän hassu kysymys

mutta..

..ihastuuko jousimies (M) helposti? Tai siis jos jousimies ihastuu, näyttääkö hän sen heti vai meneekö siinä jonkin aikaa, ehkä liiankin kauan ennen kuin uskaltaa siitä kertoa/näyttää sen vai mitä?

Olen ihastunut jousimieheen, siksi kyselen.. :)(olen härkä)

8

1850

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • esim

      KYLLÄ ! Näyttää heti ja täysillä

    • jouskarin nainen

      Jousimies nimenomaan ihastuu nopeasti, täysillä ja näyttää sen heti - ja toimii sen mukaan; häneltä ei saa hetken rauhaa...! Ainakin minun tuntemani jousimiehet menevät jopa 'asioiden edelle', eli saattavat jo ensi treffeillä vaatia vihille, lapsen laittoon ja ties mitä - ihan totta, näin on käynyt ainakin minulle ja yhdelle ystävälleni! Onkin sitten eri asia, miten tällaisiin 'vaatimuksiin' itse kukin suhtautuu...

    • "uhri"

      Ihastuu helposti ja taatusti näyttää. Kannattaa mennä mukaan jos siltä tuntuu. Parhaimmassa tapauksessa saat ihanan suhteen, pahimmassakin tapauksessa mukavia muistoja.

      • alkup.

        kiitos vastauksista.. :)


      • Piches.'¨

        En ole koskaan seurustellut pitkään Jousimiehen kanssa, koska he ovat olleet minulle liian vaikeita, mutta oli se kyllä kiihkeää ja kaunista sekin lyhyt yhdessäolomme. Vaikka vihainen ollut heille, niin jää sitä kaikkea kaipaamaan.


    • että...

      Osa jouskareista käyttää järkeä, osa elää tunteella. Tunneihmisiä joka tapauksessa, vaikka harkintakykyä löytyisikin.

    • sineraalia

      ihastuuhan se älykkäisiin keskustelijoihin helposti. mielenkiinto ei vaan kaikkeen riitä...tai se ei ole pitkäkestoista.

    • Jmiehen vaimo

      Mieheni on ainakin kovin tarkka kenen aikana tunteitaan uskaltaa näyttää. Ei "jaksa"/kestä kuunnella kavereiden naljailua, vaan haluaa ennemmin tunnustaa syvimmät tunteensa kaikessa hiljaisuudessa, vain luotettavimpien ystävien seurassa tai mielellään kahdenkesken. Silloin hän näyttääkin tunteensa avoimesti ja varmasti tietää olevansa rakastettu. Meillä ei ainakaan ajallisesti kovin kauaa kulunut tunteiden ilmaisuun ja sain tuntea olevani kaivattu ensihetkistä lähtien. Tietty se sama tunne välillä "vaimenee"/ei ole keskimmäisenä ajatuksena, koska ystävät ovat niin tärkeitä ja tietty heidän vuokseen voi uhrata toisinaan paljonkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      14
      2029
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1405
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      102
      1379
    4. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1225
    5. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1151
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      997
    7. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      996
    8. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      981
    9. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      334
      950
    10. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      917
    Aihe