Tulipa sitten hölmöiltyä ennen toista vaihetta, ja kortti poliisilaitoksen hyllylle. Eli inssi ja teoria pitänee käydä uudestaan? Itse suoritin korttini autokoulun kautta, onnistuukohan nyt ilman suuria paperisotia, että ajan inssin kaverin autolla, josta löytyy nuo vaadittavat polkimet?
Oma autokin löytyy, mutta tuskinpa Inssi-setä hypppää kyytiin kun ei pelkääjän paikalta löydy polkimia?
Hölmöily ensimmäisen vaihteen aikana
2
1183
Vastaukset 2
Ikävä kyllä nyt heinäkuun alussa tuli AKE:lta määräys, että ko. tilanteessasi ajokoe ON SUORITETTAVA AINA AUTOKOULUN AUTOLLA.
Ennen sai vielä ajaa vaikka omalla ilman kakkospolkimia. Mut nyt se on muuttunut.
Tämä on muistaakseni Liikenneministeriön päätös tai sit AKE:n oma päätös.
Autokoulut yleensä ajattavat vähintään yhden ajokerran, ennenkuin vuokraavat autonsa inssiajoon.
Kirjallisen voit käydä omatoimisesti.
Voit varmistaa kotipaikkasi poliisilta, että pitääkö sinun suorittaa koko tutkinto vai saatko kortin takas ajokiellon päätyttyä.
Tähän en voi antaa vastausta, koska en tiedä mistä syystä korttisi on "kammarilla".
Et sillai...- ministeri
Noh, ohje sanoo että, pitää olla polkimet myös apparin puolella ja lisäksi ajoneuvo katsastettu opetuskäyttöön.
Eli et tarvi autokoulun autoa jos kaverisi auto on katsastettu opetusajonevoksi.
Voit varmistaa tiedon tutkinnon vastaanottajalta vaikka soittamalla paikalliselle konttorille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1211520
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2031006Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.145598Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.223510- 187499
- 25444
- 182433
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut10432- 39398
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen18393