Kysymys on

Vain ja ainoastaan. Asian naamioimiseksi tarvitaan molemmilla puolilla vasallivaltioita, heimoja ja hyväntahtoisen hölmöjä uskonnollisia ryhmiä, joita voi ohjailla ja rahoittaa. Käyttövoimana uskonnollinen paatos on mainio ase. Herätkää Sielut!!!
497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

nähdä kuinka rekrytoidut maallikkosaarnaajat kiertävät pitkin maakuntia noissa kiihkomielisissä ja pienissä kristillisissä lahkoissa ja peloittelevat maalaisia sekoittamalla totuutta valheeseen, heidän puhuessaan Israelista ja judaisteista. He ovat Israelin hirviömäisten tekojen puolustajia ja he valehtelevat ihmisille että noiden siionatsien tekoja tulee varauksetta puolustaa ja siunata, tekivätpä nämä sitten mitä tahansa.

Äänestä
  • että Irakin sota sai alkunsa kun Israel väitti Irakilla olevan ohjuksia joiden kantama olisi ollut muka liian pitkä. Miltei jokainen suurin sanomalehti uhrasi asialle ainakin aukeaman verran palstatilaa, karttoineen päivineen, kaikkineen. Tästä lähti "lumipallo" pyörimään ja vähitellen Irakin ohjukset muuttuivatkin "ydinkärjiksi". Myöhemmin hyökkäyksen syyt muuttuivat sitä mukaa kun vanhat syyt osoittautuivat ns. vesiperiksi.

    Ei ehtinyt kulua kauaakaan Israelin väitteestä kun USA hyökkäsi Irakiin. Heti USA:n hyökättyä Irakiin, totesi Ariel Sharon Iranin olevan lähes yhtä "vaarallinen" kuin Irakkin on!?

    Irakin sota on todettu laittomaksi jo kaikilta osin. Jopa George W. Tyhmempi on myöntänyt sodan perustuvan vääriin tiedustelutietoihin. Miksi sotaa, jossa kuolee viikoittain satoja syyttömiä siviiliuhreja ja jonka hyökkääjänkin edustaja on jo myöntänyt laittomaksi, sitten jatketaan? Yksi syy on varmasti se, että USA pitää ainakin yhtenä mahdollisena vaihtoehtona jatkaa Israelin viitoittamalla tiellä ja odottaa vain käskyä hyökätä Irakiin.

    Äänestä

Se työllistää kymmeniä maalikkosaarnaajia, pappeja, kirjankustantajia, myyjiä, kirkkojen rakentajia, bussifirmoja, matkatoimistoja, tukirahoitusta USA:sta ja Israelista. Lahkopapit ja kirjojen myyjät ainakin näyttävät hyvin toimeentulevilta ihmisiltä - olen nähnyt.

Äänestä
  • Ajankohtaisohjelma tekisi tutkivalla journalismilla jutun aiheesta. Taitaa vain olla kovin arka aihe.....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Öljystä kirjoitti:

Vain ja ainoastaan. Asian naamioimiseksi tarvitaan molemmilla puolilla vasallivaltioita, heimoja ja hyväntahtoisen hölmöjä uskonnollisia ryhmiä, joita voi ohjailla ja rahoittaa. Käyttövoimana uskonnollinen paatos on mainio ase. Herätkää Sielut!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu