tulee sisältäpäin!

peruna,vehnä,sokeri,happoset juomat,mausteiset ruuat,liika vilja pois.tuloksia tulee kun malttaa odottaa viikon pari.kokeiltu on.Ruoka tulee pureksia kunnolla,ei niinkuin koira joka kahdesti purasee ja hotkaisee.Ja Psorasol nimistä mäntypohjaista öljyä iholle.Erittäin riittoisaa.Saa luontaiskaupasta.Hyvä aine.Minä pärjään näillä eväillä,tosin lipsun joskus syömään makeaa,ei mitään diettiroskaa vaan kermajäätelöä,puoli litraa kerralla.Mutta ei haittaa tahtia.Periaate pysyy.
21186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
Aloittaja

psorin kehittymiseen sisältäpäin voisi lisätä sen,että tavallinen pastoroitu(lue pilattu)maito ei ole paljon juotuna myöskään hyvää psoriaatikoille,siinä on maitosokeria eikä yhtään suolistolle suotuisia bakteereita.Aito navettamaito kermoineen oli aikoinaan eri asia,mutta mistäpä sitä saa kun ei saa ostaa enään hinkillä suoraan navetasta.Aikuinen ihminen ei tarvitsisi juoda maitoa ollenkaan.Jos kaipaa maitotuotteita sen voi ottaa happamena,mm.luonnonjugurttina(sokeriton)ja hapankermana.Psoriaatikon kannattaa yrittää pitää elimistö emäsvoittoisana,vaikka ei heti uskoisi niin sitruunaa veteen hiukan puristettuna pitää vatsan emäksisenä,Valmarin on toinen emästasapainoa tuottava,saa luontaiskaupasta.Kamomilla tee on hyvä,elimistöä rauhoittava juoma.Kahvia rajoitetusti.Olen näitä itse kokeillut ja tuloksia tulee.Juoda kannattaa paljon,vettä,nimenomaan sitruunaa lisättynä,niin että kuona-aineet poistuvat elimistöstä rasittamasta sitä.

Äänestä

Väärää tietoa!

Psoriasis johtuu ruumiiseen pesiytyneistä pahoista hengistä.

Kun uskoo kunnolla juutalaisten jumalaan Jeesuksen ristukseen, niin johan tautikin paranee.

Polvillesi rukoilemaan Jeesusta sinä syntinen pakana!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joandreas kirjoitti:

peruna,vehnä,sokeri,happoset juomat,mausteiset ruuat,liika vilja pois.tuloksia tulee kun malttaa odottaa viikon pari.kokeiltu on.Ruoka tulee pureksia kunnolla,ei niinkuin koira joka kahdesti purasee ja hotkaisee.Ja Psorasol nimistä mäntypohjaista öljyä iholle.Erittäin riittoisaa.Saa luontaiskaupasta.Hyvä aine.Minä pärjään näillä eväillä,tosin lipsun joskus syömään makeaa,ei mitään diettiroskaa vaan kermajäätelöä,puoli litraa kerralla.Mutta ei haittaa tahtia.Periaate pysyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu