kuinka kauan

että saa äitiyspakkauksen? siis siitä kun on vienyt paperit kelaan...mua niin kiinnostaisi penkoa niitä jo nyt..Asun keski-pohjanmaalla.
6541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

viikossa, eli postitin lapun kelalle keskiviikkona(peril torstaina) ja sit postista tuli lappu et paketti noudettavissa seuraavan viikon torstaina. Nopeeta toimintaa ja asun Turun lähellä.

Äänestä

Mulla meni näin 7.6 paperit kelaan ja tänään tuli paketti. Eli näin helsingissä. :)

Äänestä

vaan viikko saada se pakkaus.vein viikko sitten to.kelaan paperit ja tänään tuli pakkaus.

Äänestä
  • meillä kesti yli 2 kk... Helsingissä

    Äänestä

  • meni vantaalla.se varmaan vähän riippuu siitä miten paljon hakemuksia on kelassa käsiteltävänä.

    Äänestä

viikko, kun tuli lappu millä sai sen postista haettua. (Tampereella näin.)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


menee... kirjoitti:

että saa äitiyspakkauksen? siis siitä kun on vienyt paperit kelaan...mua niin kiinnostaisi penkoa niitä jo nyt..Asun keski-pohjanmaalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu