Miksi miehet haluaa usein alistaa ja nöyryyttää naista? Mä tykkään siitä itsekin, minusta on aivan ihanaa tehdä naiselle just mitä mä haluan. Mutta ikinä mä en vahingoittaisi toista oikeasti.
Voimakkaampana mä käsittelen naista isännän ottein, läimäyttelen pakaroille, huorittelen, nussin suuhun ja perseeseen jos huvittaa, jne.
Mä itse en sietäisi tuommoista nöyryyttämistä. Miksi lähes kaikki naiset tuntuvat silti tykkäävän siitä? Ja miksi naiset haluavat olla miehille pelkkiä huoria? Antautuvat hyväksikäytettäviksi ja nöyryytettäviksi?
Mä en tajuu
Voimakkaampana mä käsittelen naista isännän ottein, läimäyttelen pakaroille, huorittelen, nussin suuhun ja perseeseen jos huvittaa, jne.
Mä itse en sietäisi tuommoista nöyryyttämistä. Miksi lähes kaikki naiset tuntuvat silti tykkäävän siitä? Ja miksi naiset haluavat olla miehille pelkkiä huoria? Antautuvat hyväksikäytettäviksi ja nöyryytettäviksi?
Mä en tajuu
Vastaukset 17
Vanhimmat
" Miksi LÄHES KAIKKI naiset tuntuu tykkäävän ..."
" Miksi naiset haluavat olla miehelle pelkkiä huoria"
Missä ihmeen alamaailman piireissä sä oikeen liikut ? Vai asutko Kalliossa jossain ilotyttökadulla ?
En ole rajoittunut tältä osin.
Luulisin, että kyse on jostain sisäänrakennetusta ikiaikaisesta miehen ja naisen roolijaosta, jostain luolamiessysteemeistä, joista meissä useissa on vielä muistumia jäljellä.
Nyky-yhteiskynnassa miehet ovat turhan usein luusereita, joiden 'roolina' on maata sohvalla katsellen telkkarista urheilua. Tämähän ei ole seksikästä eikä luo turvallisuuden tunnetta kunnon pesänpuolustuksesta ja -rakennuksesta. Kun sitten joku käyttäytyy edes jotenkin siihen suuntaan kuin 'mies' (vrt. luolamies), ovat monet naiset kuin sulaa vahaa.
Huorittelu ei varmaankaan menisi läpi jatkuvana sessiona, siis tarkoitan lähinnä avioliittoa, mutta kyllä naisille aviossakin kelpaisi mies joka tietää mitä haluaa, eikä saamaton nahjus. Revi tästä. ;)
uros puree niskasta ja ravistelee. Ja suku jatkuu. "Sivistys" vaan sotkee näitä luontoasioita. Silloin kun nainen luottaa, tekee hän mitä vaan, alistuu ja "nauttii" !!!!
Todella mielenkiintoinen ! Mä haluan alistua kunnon Isäntämiehelle syystä , että nautin alistumisesta aivan
mielettömästi.Ihminenhän hakee aina nautintoa.
Miksi sitten annan miehen panna joka reikään ?
Ihan sama syy, nautin siitä itse. Nautin kun saan
olla lattialla polvillani ja ottaa Isännän kovan kalun suuhuni. Jos mies vielä komentaa ja ottaa tukasta kiinni , niin aina vaan paranee. Uskon että tää taipumus on geeneissä . Ihan sama kuin että miksi mies haluaa alistaa naista. Loppupeleissä on varmaan kysymys lisääntymisvietistä.
Itse en tosin siedä mitään huorittelua, vaan haluan miehen kohtelevan mua niinkuin omaa lemmikkiään. Siis rakastaen ja pitäen huolta.
Jos mua mies huorittelis, niin kenkää kyllä tulis.
En tunne vetoa mihinkään nössöihin miehiin, jotka
mekoilee vaan sohvalla. Luolamies on parasmies !
En osaa tätä asiaa paremmin selittää. Tässä olis
hyvä tutkimusaihe evoluutiopsykologeille.
Minä haluan että nainen alistaa ja nöyryyttää [email protected]
enemmistö ihmisistä tahtoo alistua, niin miehistä kuin naisista. Miksi niin? en tiedä, mutta luulen että alistumisessa viehättää ja kiihottaa vastuun siirtäminen toiselle ihmiselle. Kun otat vastaan mitä annetaan, et joudu moraalisesti vastaamaan nautintosi mahdollisesta perverssiydestä: se jää alistajan kannettavaksi. Onko se näin?
Tuossa voi hyvinkin olla perää.Mä itse haluan seksileikeissä antaa kaiken vallan Miehelle.
Esim. sidottuna tulee juuri se tunne , että vastuu
on toisella osapuolella. Ja niinhän se onkin.
Mutta onko näin, että suurin osa ihmisistä haluaa
alistua ???
Sen tiedän, että alistusleikkejä haluavista suurin osa on miehiä. Dominapalveluillahan on kysyntää.
Suurin osa naisista ei mun käsittääkseni alistusleikeistä välitä, ehkä oon väärässä.
Itse kyllä naisena tykkään kovasti.
Vastoin yleistä luuloa masokismia esiintyy noin viisi kertaa useammin miehillä kuin naisilla. Voit todeta tämän katsomalla dominointipalvelu-ilmoituksia ja kelle ne on suunnattu.
Onko sulla tai jollain muulla täällä luotettavaa
tietoa siitä, missä menee masokismin rajat?
Jos luit mun kirjoituksen yllä, niin nautin kun mies pitää vallassaan. Mutta mitään huorittelua en siedä, mua ei sanota edes nartuksi ( mitä
dominoivat miehet niin mielellään tekisi ).
En nauti kivusta, en nöyryytyksestä , en halua
leikkiä mitään koiraa kaulapanta kaulassa.
Haluan että mies on tosimies, pitää vallassaan
mutta kohtelee hyvin. Siis hellyyttä, suukkoja
hyväilyjä kehuja jne.... En tiedä , onko kyse
vielä masokismista ?
Ei pelkkä alistumisesta nauttiminen minun mielestäni ole masokismia. Kait masokismiin edellytetään myös kivusta nauttimista tai ainakin sen haluamista.
Tietenkin kyse on samalla jatkumolla olevista asioista. Naiset ovat erilaisia sinä haluat miestä, joka pitää vallassaan sinut, joku toinen nainen haluaa miehen, joka sanallisesti rankaisee häntä, joku kolmas haluaa fyysistä rangaistusta ja voimakastakin kipua mieheltään saadakseen parhaan nautinnon.
Eivät nuo hellyys, hyväilyt ja suukot ole piiskaamisen tai kurittamisen kanssa toisiaan poissulkevia. Minun ja naiseni suhteeseen kuuluvat kaikki nämä osatekijät. Naiseni alistuminen toisaalta liittyy pelkästään seksiin. Muussa elämässämme olemme mielestäni varsin tasa-arvoinen pari.
Kuka mistäkin tykkää.
Se miespuolinen T
Ei se on mitään masokisti taipumus!Masokisti nauttii kun seksipaartneri kiduttaa,alistaa ja nöyryyttää seksipaartneri!Katso tietokirjassa!
Opettele sinä ensin oikeinkirjoitusta, ennenkuin tulet tänne haukkumaan ihmisiä tyhmiksi !!!
Luin jostain, että suurin osa Helsingin Setaan
yhteyttä ottavista sadomasokisteista on masokistimiehiä, jotka etsii sadonaista.
Eli koitan nyt vastata omasta puolestani, omien kokemuksieni mukaan.
Ensin nostaisin pari epäkohtaa tekstistäsi esiin.
"Ja miksi naiset haluavat olla miehille pelkkiä huoria?"
En tiedä muista, mutta minä en koskaan, en ikinä maailmassa haluaisi olla miehelleni PELKKÄ huora. Alistaminen, huorittelu ja nöyryyttäminen on leikkiä, leikkiä johon ainakin minulla ja miehelläni kuuluu myös välittämistä ja rakkautta. En sano, että kaikilla näin olisi, mutta uskon parhaiden sado/maso suhteiden sisältävän välittämistä, ei pelkkää ruoskimista.
Itse en tunne itseäni halvaksi huoraksi, jos mieheni minua huorittelee. Vaikka leikkeihin liittyykin häpeää, ei minun koskaan tarvitse pelätä etteikö mieheni arvostaisi minua, vaikka leikkiessä huoraksi haukkuukin.
Tämä oli siis se kohta johon on helppo vastata, tuo kysymyksesi vaatiikin jo paljon enemmän pohtimista. Minä kiihotun kun mieheni ottaa vallan, piiskaa vähän, haukkuu huoraksi jos näkee "aiheelliseksi"... Minä kiihotun todella paljon ja se on fakta. Saan parhaat kiksit juuri tästä. Luulen sen osittain johtuvan geeneistä, perimästä kuten joku jo mainitsi. Me naiset jossain syvällä sisimmässämme tarvitsemme luolamiestä.
Mutta eivät kaikki naiset käyttäydy näin. Kuvittelisin, että useimmat naiset eivät halua lainkaan tuntea itseään alistetuksi (vaikken tietysti varmaksi voi sanoa). Olen selittänyt itselleni taipumukseni eräänlaisella "vastareaktiolla".
Olen hyvin itsenäinen nainen. Käyn hyvää koulua, muutin omilleni 15-vuotiaana, olen matemaattisesti lahjakas, harrastan taistelulajia (vieläpä jujutsua, jossa ei paljoa naisia näy), olen kaiketi suhteellisen vahva ja vaikken nyt suoranaisesti miehekäs, on minussa monia miehille ominaisia piirteitä ja vietän aikaani suurimmaksi osaksi hyvin miesvoittoisessa seurassa.
Seksuaalikäyttäytymiseni lienee siis jonkinlainen vastareaktio tälle kaikelle vahvuudelle ja itsenäisyydelle. Vaikka normaalielämässä en suostuisi kenenkään alistettavaksi missään tilassa, huomaan yhtäkkiä kiihottuvani litisevän märäksi kun mies "pakottaa" hiuksista repien minua pysymään paikallani ja nai suuhuni. Alistuminen on loppupeleissä heittäytymistä tyhjään, toisen huolehdittavaksi. Alitajuntani sanoo minulle, että kun alistun hänelle tässä hän myös pitää huolta minusta.
Tavallaan tämä siis irtauttaa minut täydellisesti normaalista, täydellisen itsenäisen naisen roolistani, saan niin sanotusti "vaihtaa vapaalle" ja kerrankin antaa toisen viedä.
Tämä on siis minun pohdiskeluani ja analyysiani omasta alistumisestani. En tiedä josko toisilla on samoin, mutta olen varma, että jos olisin alistettu normaalissa elämässäni, saisin tuskin vastaavan laisia kiksejä alistumisesta seksissä. Tämä on siis oman näkemykseni mukaan vahvasti nykyaikaan, itsenäisten naisten aikaan liittyvä "trendi", vaikkakin juontaa juurensa jostain luolamies ajoilta.
Minä en aikaisemmin, en satunnaisissa suhteissa enkä myöskään aikaisemmissa seurustelusuhteissa ole milläänlailla halunnut alistua enkä muutakaan aiheeseen liittyvää.
Kuitenkin nykyisessä suhteessani nautin suunnattomasti kun avomieheni sitoo minut, pitää hiuksista kiinni, vähän satuttaa, paiskoo, huorittelee ja läpsii yms. Rakkaani nauttii tästä myös, mutta uskon että myös siksi että häntä kiihottaa se että tietää minun nauttivan. Missään muussa tilanteessa en ole häneltä väkivaltaa enkä vähättelemistä koskaan kokenut. Alunperin ajatus käsirautojen kokeilemisesta oli minun ja sitomisleikeissämme olemme kokoajan pikkuhiljaa menneet pidemmällä ja rajumpaan suuntaan, molempien halusta.
Uskon että muiden kanssa tai ainakaan missään yhden yön jutuissa en nauttisi alistamisesta tai kivusta. Tiedän että kultani rakastaa ja kunnioittaa minua ja luotan häneen täysin ja haluan olla hänen "pikku lutkaorjansa" jota VAIN HÄN saa nussia suuhun tai perseeseen lupaa kyselemättä jos huvittaa. Se vaan tuntuu hyvältä, tuskin mä ainakaan siihen muuten suostuisin.
tykätä, jos joku nainen ikään ja painoon katsomatta alistaisi minua seksuaalisesti!
vaikka en pidä piiskaamisesta tai tukistamisesta, mutta kaikki muu kävisi, luotettavan henkilön kanssa ja rauhassa!
hyviä jatkoja naiset jotka pitävät "leikeistä ja kinky jutuista"!
t.m30