Usko oli vahva.Onkohan vieläkin...
http://www.student.oulu.fi/~tfinnila/agenttipuhelin.PNG
Paatosta
3
293
Vastaukset
- on vahva
Mutta uskovaiset eivät enään kehtaa sitä myöntää, mikä on ihan positiivista. Sitten väitetään, että ei sitä oltu tosissaan sillon 60 luvulla ja, että se oli muka vaan pakollista selviytymispolitiikkaa... Toki muutama hullu vielä jaksaa, mutta ei kommunismi ole enään muodikasta.
nimittäin tuo kaupan käynti nykyisen venäjän ent. neuvostoliiton perillisen kanssa http://www.finpro.fi/fi-FI/Market Information/Suomen tärkeimmät kauppakumppanit vuonna 2005.htm On se monelle ollu varmasti kova paikka kun on totuus paljastunu, vaikka se oli kaikkien nähtävillä koko ajan... Mutta kun katsoo punaisten lasien läpi niin jää helposti epäkohdat huomaamatta.
- vuosiluvusta
kovin monta vuotta mennytkään, kun Suomessakin alkoi ennennäkemätön talousahdinko. Juuri sen idänkaupan romahduksen myötä.
Ja juuri nyt on Oulunkin seutu hiipumassa tästä "agenttipuhelin" bisneksestä. Kyllähän sitä riemua kestikin melkein 10 vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 954175
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.673431Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723064SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812539Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52346Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2032126Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302061- 41860
- 73791
- 52756