Paatosta

vuodelta 1987

3

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on vahva

      Mutta uskovaiset eivät enään kehtaa sitä myöntää, mikä on ihan positiivista. Sitten väitetään, että ei sitä oltu tosissaan sillon 60 luvulla ja, että se oli muka vaan pakollista selviytymispolitiikkaa... Toki muutama hullu vielä jaksaa, mutta ei kommunismi ole enään muodikasta.

    • nimittäin tuo kaupan käynti nykyisen venäjän ent. neuvostoliiton perillisen kanssa http://www.finpro.fi/fi-FI/Market Information/Suomen tärkeimmät kauppakumppanit vuonna 2005.htm On se monelle ollu varmasti kova paikka kun on totuus paljastunu, vaikka se oli kaikkien nähtävillä koko ajan... Mutta kun katsoo punaisten lasien läpi niin jää helposti epäkohdat huomaamatta.

    • vuosiluvusta

      kovin monta vuotta mennytkään, kun Suomessakin alkoi ennennäkemätön talousahdinko. Juuri sen idänkaupan romahduksen myötä.

      Ja juuri nyt on Oulunkin seutu hiipumassa tästä "agenttipuhelin" bisneksestä. Kyllähän sitä riemua kestikin melkein 10 vuotta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      81
      5970
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      311
      5354
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      48
      4580
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      311
      3645
    5. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      0
      2210
    6. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      136
      2112
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      100
      1247
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      7
      923
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      154
      804
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      52
      665
    Aihe