Syyria lähdössä mukaan

sotapeliin

18

894

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Libanon on

      taas Syyrian miehittämänä.
      Eli onnistui hyvin Hizbollahin suunnitelma.

    • hohhoij!!

      Oletko todella niin tyhmä että toivot sodan yltävän myös Tel Aviviin? Siis tavallisten demokraattisten ihmisten keskelle?

      Kyllä Syyria ja Iran voisivat lopettaa tukensa terroristeille, muuten on kohta suurempikin sota.

      • Tel Aviviin pommeja

        Iskihän IDF:kin Beirutiin, joten tasapuolisuuden nimissä Ben Gurionin lentokenttääkin tulisi pommittaa.


      • toivotaan toivotaan
        Tel Aviviin pommeja kirjoitti:

        Iskihän IDF:kin Beirutiin, joten tasapuolisuuden nimissä Ben Gurionin lentokenttääkin tulisi pommittaa.

        Näin on!
        Tasapuolisuutta kaivataan. Ja parempia aseita kivenheittäjillekin.


      • ihmettelijä...
        Tel Aviviin pommeja kirjoitti:

        Iskihän IDF:kin Beirutiin, joten tasapuolisuuden nimissä Ben Gurionin lentokenttääkin tulisi pommittaa.

        Oletko todella demokratiaa vastaan ja terroristien puolella?


      • äärijutkuja vastaan
        ihmettelijä... kirjoitti:

        Oletko todella demokratiaa vastaan ja terroristien puolella?

        tottakai demokraattisen Libanonin puolella.


      • OHO OHO
        äärijutkuja vastaan kirjoitti:

        tottakai demokraattisen Libanonin puolella.

        Sanoitko Demokraattinen Hizbollah. Älä naurata


      • Toni tuikku
        äärijutkuja vastaan kirjoitti:

        tottakai demokraattisen Libanonin puolella.

        Hizbollah on yhtä kuin Lebanon tällä hetkellä. Koska muslimeilla on ollut demokratia????????????


    • Jerkkis

      YK:n edustaja loukkantui Hizbollahin luodista, entä jos ois ollut israelilainen luoti. Johan täällä kirjotettais niin että paqukkuis. Loukkantui Lebanonissa, miksi kaikki muut kuin Lebanonilaiset viedään aina sairaalaan Israeliin.

      • menetti järkensä

        Jos olisi ollut Israelin luoti, olisi vaiettu kuoliaaksi tai sitten Bossi olisi sanonut vanhan viidakon sanonan, että juudeilla on oikeus puolustaa maatansa, vaikka sitten väärin ajattelevia yk:n typeriä ja antiserpentiinivistisiä jumalan valitun kansan vastustajia jo raamatussa heille luovutetun oikeuden murhata ja tuhota toisia kansoja mistään demokraattisen valtion säännöistä piittaamatta saatikka joidenkin judeparkojen pään menoksi asetettujen kansainvälisten ihmisoikeussopimusten nojalla. Tai jotain.


    • Huom., huom.

      Syyria on ollut mukana isojen poikien sotaleikissä jo alusta alkaen ja ennen sitä. Hizbollah on Syyrian ja Iranin rahoittama ja ylläpitämä armeija. Syyria ja Iran sotivat Israelia vastaan Hizbollahin kautta. Ovela tapa sotia, kaiken kaikkiaan. Voi pyhistellä muulle maailmalle ja olla täysillä sodassa mukana.

      Lähi-itään olisi saatu rauha jo vuosia sitten, jos ääri-islamistit eivät haluasi käyttää aluetta propaganda-aseena Israelia ja USAaa vastaan. Jos alueelle tulisi rauha, niin millä osamabinladenit ja muut perustelisivat verisiä itsemurhaiskuja viattomia kohtaan.

      Ääri-islamistit pyrkivät saamaan epäjärjestystä, kriisejä ja sotia joilla he pyrkivät ottamaan haltuun alueita uskonnolleen. Ei islamistit ja arabinationalistit voi sallia keskellä Suur-Arabiaa juutalaista valtiota. Rauha on mahdottomuus niin kauan kuin islamisteilla on valtaa alueella.

      • siis usasta?


      • -------
        karvapää kirjoitti:

        siis usasta?

        Mitä muutakaan karvapäältä voi odottaa? Kerrohan sinä minkä nimistä maata Hizbollah puolustaa toimillaan? Onko se sellainen Hizbollahland? Tai saat keksiä ihan omasta päästäsi jonkun mielikuvitusmaan. Vaikka Karvapäälandia.


    • tämä suomi -24

      Kaveri keksii "uutisia" omasta päästään, ja kaikki NIIN INNOSTUU.

      Huh hu!

      • Kärpäsjuhlat

      • tulee Iran

    • muskeleita

      Siksi se käyttää hipsuvarpaiden kaltaisia joukkioita.

    • totta se on

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      153
      2871
    2. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      29
      2767
    3. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      181
      1628
    4. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      205
      1475
    5. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      317
      1410
    6. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      97
      1363
    7. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      15
      1178
    8. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      67
      1174
    9. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      71
      1128
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      76
      1073
    Aihe