Tai mikä sikiövakuutus se on nimeltään. Onko kenelläkään vinkkiä mistä kannattaa ottaa? Ollaan miehen kans pyydetty tarjous muutamasta paikasta, mut hinnat on suht samoja. Eikä oikein tiedetä mistä se sit otettais. Hyviä neuvoja?
Vauvavakuutuksista
???
5596
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ottakaa samasta vakuutuksesta jossa teidän oma vakuutus on. Meillä on pohjolan, ni ei tarvii vaihtaa meidänkään vakuutusta toiseen sit vaavin takia. Summa voi olla korkeampi mutta olemme itse tyytyväisiä pohjolan kotivakuutukseen.
mutta lähivakuutuksella ei ole sikiövakuutusta, muistaakseni kun sitä kysyin niin se tökkäs sitten siihen.
lähivakuutuksessa ja kävin juuri kysymässä lapsivakuutuksesta ja näin sanottiin mulle: Sen saa 3kk ennen lapsen syntymää,maksaa 85€ ja varsinainen vakuutus sitten kun lapsi on syntynyt niin se maksaa 179€/vuosi.Eli sieltä me se sitten otetaan.
Tapiolasta otettiin lapsivakuutus jo ennen syntymää. Ei vertailtu, kun kaikki vakuutukset on keskitetty Tapiolaan.
Taisi olla jotain vertailua Vauva/Kaksplussassa (en muista numeroita, mutta oli kai joku kevään numero.
Lukekaa nyt hyvät ihmiset edes kaksi edellistä sivua, ennen kuin kysytte ihan samaa asiaa kuin joku on kysynyt päivä aikaisemmin! Saatte sen vastauksennekin nopeammin! Haku-toimintoakin voi käyttää, vink, vink.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=116&conference=690&posting=22000000018023486