Taksien hakkaaminen

Kyllä tuntui hyvältä kun sai katsella kun naamioituneet hakkasivat takseja motittamisen jälkeen eilen snelmannin kadulla linnan lähistöllä. Ensivuonna enemmän porukkaa toimintaan mukaan ja aktivistien bussit helsinkiin hiljaisuudella. Hiljaa hyvä tulee.
7378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

...jonkun talon katolle napsimaan poliiseja pois kiikarikiväärillä. No ei nyt sentään, mutta joku paalu mellakka-aitoja vastaan.

Äänestä

Vähänks sä oot kovis!!111111!!!!1111!!!!

Äänestä

kyllä tuntui mukavalta olla huput/huivit kasvoilla hakkaamassa perjantaina takseja=)
no ei , itse taksien vahingoittamista en mene välttämättä puolustamaan, mutta
tiet saatiin tukittua suhteellisen hyvin. vaikkakin autot pääsikin sitten toista tietä pitkin
suoraan vapaasti linnaan, prkl!!

Äänestä
  • Kyllä tuntui todella upealta varmaankin niistä veteraaneista jotka niillä takseilla saapuivat, varsinkin kun joku huutaa taksin lasintakana että HÄPEÄ HÄPEÄ HÄPEÄ!

    Siis voi kiesus!

    Äänestä

  • No huh huh kirjoitti:

    Kyllä tuntui todella upealta varmaankin niistä veteraaneista jotka niillä takseilla saapuivat, varsinkin kun joku huutaa taksin lasintakana että HÄPEÄ HÄPEÄ HÄPEÄ!

    Siis voi kiesus!

    ...minkä takia sotivat. Tosin syy ei ole heidän vaan saman tahon joka alistaa sekä veteraaneja, nuoria että koko kansaa.

    Maaliskuussa on vaalit, asiat voidaan muuttaa.

    Äänestä

  • Teille hyvät säällittävät anarkisti paskat. Olen ensivuonna odottamassa teitä itsenäisyyspäivänä ja kun näyttää että teitä idiootteja riittää taidan pyytää parin kaverinikin mukaan kalloja särkemään. Tarkoitukseni olisi leikkiä, että teidän päänne ovat niitä takseja joita itse potkitte, älkää pelätkö, lupaan käyttää teräskärkisiä maihareita jotta kärsimyksenne olisi mahdollisimman lyhyt. Tuollaiset eläimet eivät opi ellei niitä opeta, ensivuonna nähkäämme säällittävät paskat jotka eivät tajua vittuakaan mistään! Hankkikaa ammatti tai opiskelkaa senkin paskat!! Ehkä siten saisitte jotain järkevää aikaan!

    Äänestä

  • Kriitikko kirjoitti:

    ...minkä takia sotivat. Tosin syy ei ole heidän vaan saman tahon joka alistaa sekä veteraaneja, nuoria että koko kansaa.

    Maaliskuussa on vaalit, asiat voidaan muuttaa.

    Aivan. Syy on kommunisteissa. Olen täysin samaa mieltä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


anarkisti kirjoitti:

Kyllä tuntui hyvältä kun sai katsella kun naamioituneet hakkasivat takseja motittamisen jälkeen eilen snelmannin kadulla linnan lähistöllä. Ensivuonna enemmän porukkaa toimintaan mukaan ja aktivistien bussit helsinkiin hiljaisuudella. Hiljaa hyvä tulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu