160 litran akvaarioni

Minulla on tällä hetkellä akvassa

Miljoonakaloja sellaset 10 kpl
ja yksi Täpläimumonni. lämpötila 25-26 ja ph: 7.5-8.5

Saan joululahjaksi Mustatetroja ja hankkiudun miljiksistä eroon. Mitä voin ja kuinka paljon akvariooni laittaa 10 Mustatetran ja 1 täpläimumonnin kanssa?
1141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko sinulla 160l akvaariossa kova vesi? Jos on kova ja emäksinen vesi, mikset ottaisi neonsateenkaarikaloja mustatetrojen sijasta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


litra kirjoitti:

Minulla on tällä hetkellä akvassa

Miljoonakaloja sellaset 10 kpl
ja yksi Täpläimumonni. lämpötila 25-26 ja ph: 7.5-8.5

Saan joululahjaksi Mustatetroja ja hankkiudun miljiksistä eroon. Mitä voin ja kuinka paljon akvariooni laittaa 10 Mustatetran ja 1 täpläimumonnin kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu