Huohotin putkesta tulee höyryjä ja kondensaatio vettä.
Kaasuläppän väliin kertyy jäätä ja kierrokset jää päälle.
Moottorin kierrokset noin 3000r/min
Onko kukaan tehnyt muutoksia ????
Tässä moottorissa ei lämpösen ilman ottoa.
1.8sr 406 vuosimalli 2001
Kaasuläppän väliin kertyy jäätä ja kierrokset jää päälle.
Moottorin kierrokset noin 3000r/min
Onko kukaan tehnyt muutoksia ????
Tässä moottorissa ei lämpösen ilman ottoa.
1.8sr 406 vuosimalli 2001
Vastaukset 8
Vanhimmat
2001 ja vielä kaasutin.Hipheijaa.No,ehkä ranskanmaalla.Ettei vaan "kaasuttaja" jäässä,lue kuski.
nyt puhutaan kaasuläpästä!! ei corollasi kaasarista.
Vai tarkoitatko ehkä sitä ettei pösöissä ole vielä venttiilien ajoituksella ohajttua "kaasutusta"?? kuten bemulla valvetronic, jossa ei ole kaasuläppää?? Se taitaa olla kuitenkin varsin harvinainen vielä muillakin merkeillä..
se tuttu tietämättömyys taas paistaa.. huh-huh.
Juu tämä on 4-nelipistesuihku
Ilma ohjataan pelkällä läpällä
joutokäynti ohjautuu lisäilmaventiili (IAC)
Ei taida olla kaasariversio 2001 olla enää hi hi
Kyllä tämä pelaa jos olis kesä hi hi
Corollan virittäjille tiedoksi.
Toyota tehtaan pääjohtajan suosikki auto on Peugeot 605 SV24.
Eiköhän tuo kerro hieman koko firmasta jos ei olla omiin peleihin tyytyväisiä...
Lisäksi Peugeotin myynti kasvaa yli 30% per vuosi toyodan kotikentällä japanissa.
"Richard Murray, president of PEUGEOT JAPON, has a problem other import-car managers in Japan would love to have. Keeping up with 30 percent sales growth year after year is "bloody hard," Murray said"
Lähde: http://europe.autonews.com/search.cms
...klikatkaa "advanced search" ja laittakaa hakusanoiksi Peugeot Japon.
Pösöt on huonoja autoja
Minulla oli jo 80-luvulla 505 GTI, joka poti samaa vikaa aina kun pakkasta oli yli 15 astetta. Ihme, etteivät vieläkään testaa uusia automalleja pakkasella. Joissakin malleissa oli vesilämmitteinen "kaasuläpän" kotelo, joka poisti ongelman. Kaasuvaijerin palautusjousen kiristäminen auttaa hieman asiaa mutta tekee kaasupolkimen käytön jäykemmäksi. Nopeilla kaasun polkaisuilla sain joskus jään irotettua.
Vuosi sitten tehtiin 1,8 406 GW:hen jotain virityksiä Hyvinkään Pösöhuollossa, pariinkin otteeseen. Kaasuvivustot yms yms ovat toimineet sen jälkeen ihan kunnolla. Alamaskipeitettä on syytä käyttää pakkaskeleillä.