toivottavasti ymmärrät sen MATTI!
MATIN pelastaa vain täys
4
402
Vastaukset
- masapullahiiri
Aivan juuri oikein, Matti ei tuolla menolla näe 45-vuotispäiväänsä, puhumattakaan 50 ikävuodesta, noutajat tulevat... ei ihmiskeho kestä kaikkea, toivottavasti Masakin sen käsittäisi.
- EI YKSIN PÄRJÄÄ
Matista tulisi vielä hieno esikuva monellakin lailla, jos selviäisi tuosta viinan kirouksesta. Kyllä minä itsekin dokaan mutta rajansa kaikella.
Jos ei tiedä rajojaan, on paras olla ilman kokonaan mutta tuskin siitä selviää ilman apua ja valitettavasti tuon henkilön ympärillä pyörii sellaista saastaa, ettei paremmasta väliä. Rakkaus on ihmeellinen asia...vai mitä se lie käsittämätöntä, kun jätkä saisi varmaan ihan mukavankin kumppanin vielä. Olisi yhteiset harrastukset, jotakin muuta kuin tuo jatkuva dokaaminen yms.- ei kelpaa
Kyllä se kaikki lähtee oman pään sisältä. Ei kukaan mukava kumppani jaksa katsella tuollaista elämää. Mukana menossa pärjää vain samanhenkinen puoliso ja sen Matti on nyt löytänyt. Ei myöskään kukaan oikea ystävä jaksa kannustaa miestä joka haraa kaikin keinon apuja vastaan. Kaiken alkuna pitäisi olla nöyryys tunnustaa olevansa alkoholisti ja halu päästä kuiville.
Kyllä se valitetavasti niin on että Matti ei koskaan tule tapojaan muuttamaan. Sen tietää kun niin monta kertaa on ollut huonossa jamassa ja nyt jo kuoleman kielissä eikä mies vain nöyrry.
Nytkin vain jankkaa että sairaalasta ei lähde ennenkuin saa selville mistä kipu johtuu. Kaikki muuthan sen toki tietävät paitsi potilas itse. Eikö se tosiaan tajua vai luuleeko se että muutkaan eivät näe sitä mitä itse ei halua nähdä. - Epäilevä Eetu
ei kelpaa kirjoitti:
Kyllä se kaikki lähtee oman pään sisältä. Ei kukaan mukava kumppani jaksa katsella tuollaista elämää. Mukana menossa pärjää vain samanhenkinen puoliso ja sen Matti on nyt löytänyt. Ei myöskään kukaan oikea ystävä jaksa kannustaa miestä joka haraa kaikin keinon apuja vastaan. Kaiken alkuna pitäisi olla nöyryys tunnustaa olevansa alkoholisti ja halu päästä kuiville.
Kyllä se valitetavasti niin on että Matti ei koskaan tule tapojaan muuttamaan. Sen tietää kun niin monta kertaa on ollut huonossa jamassa ja nyt jo kuoleman kielissä eikä mies vain nöyrry.
Nytkin vain jankkaa että sairaalasta ei lähde ennenkuin saa selville mistä kipu johtuu. Kaikki muuthan sen toki tietävät paitsi potilas itse. Eikö se tosiaan tajua vai luuleeko se että muutkaan eivät näe sitä mitä itse ei halua nähdä."Kyllä se kaikki lähtee oman pään sisältä."
Miten tyhjästä voi mikään lähteä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1287726Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?947262Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317172Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t176491Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736331Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa745321Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv195305Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190