Kaipaisin vinkkejä, mille leirintäalueelle Teijon retkeilyalueella kannattaisi leiriytyä, jos tarkoituksena on tulla autolla, yöpyä teltassa ja tehdä sitten tuosta "tukikohtasta" käsin yhden päivän retkiä.
Teijon leirintäalueet?
Pönä
1452
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
montakin päivää alueella viettää? Minusta alue on kyllä niin pieni, että sen on kävellyt lähes 2:ssä päivässä läpi...riippuu kävelijän vaudista tietekin.
Käy katsomassa:
http://www.luontoon.fi/page.asp?Section=1061
sillä alueesta kartta ja niistä löydät telttailupaikat.
Ehkä jos pakko oisi, niin jäisin lähelle Kariholman keittokatoksia ja uimapaikkaa...tai sitten ylemmälle pihalle,lähelle asuntovaunualuetta. Sieltä saa vettä seinästä ja saunankin voi itselleen/porukalleen varata kohtuuhintaan =) tai vuokraisin Matildanjärvellä ehkä 6 hengelle tarkoitettua 2 erähenkistä laavutyyppistä kalamajaa:Vaappu ja Lippa. Varaukset (www.villipohjola.fi).
Tai mieluiten nukkuisin tietenkin laavussa ;)
Hyvää matkaa!!