Suomeen tarvitaan Keski-Euroopan suurten sivistysmaiden tapaan bordellilaitos. Sosiaalinen tilaus on vahva, ainakin 300000 miestä, sekä sinkku- että aviomiestä haluaa, että Suomessa voisi mennä silloin tällöin käymään valvotussa, siistissä ja turvallisessa bordellissa, jossa on elinkeinoviranomaisen valvomat kohtuuhinnat, keskimäärin 35...50 euroa ja maksimissaan 80 euroa per palvelukerta, johon varattu aika on yksi tunti, eikä pelkoa taudeista eikä mafiasta. Sitä me miehet haluamme ja saamme myös, kunhan pannaan tuulemaan. Seksuaalisuus on valtava voimavara ja mahdollisuus seksin ja siihen liittyvien fantasioiden kokemiseen on olennainen osa hyvinvointia, johon kansalaisilla hyvinvointiyhteiskunnassa on oikeus. Tietenkään tämä ei merkitse kenellekään velvollisuutta myydä seksipalveluita, mutta aina on olemassa hyvin paljon esim naisia, jotka kohtuullista korvausta vastaan haluavat - nimenomaan haluavat - tehdä seksipalvelutyötä. Tähän heille on suotava mahdollisuus, kun kerran aito kysyntä on olemassa. Nykyinen feminstien ajama seksin puute saa aikaan vain ongelmia. Monet ongelmat ratkaistaan ja ihmisten hyvinvointia lisätää tekemällä seksin saatavuus mahdolliseksi myös niille, joilla sen luonnollisessa saannissa on ongelmia.
Toivottavasti bordellilaitos
perustetaan pian Suomeen
691855
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 69
Vanhimmat
käy tai on käynyt huorissa n. 15%. Eli suurin osa ei käy. Tämä vain huomautuksena.
Olisin ikikiitollinen, kun yhteiskuntamme vihdoinkin ymmärtäisi, että seksiä myydään ja ostetaan joka tapauksessa, niin miksei siitä tehtäisi mahdollisimman siistiä, edullista ja vaaratonta!
En jaksa enää sitä, ettei kotona saa kunnon panoja eikä toteuttaa fantasioitaan, kun oma mies on niin rajoittunut ja sitä paitsi jo hivenen kulahtaneen näköinen.
Yst.terv. kotiäiti
sinähän voit sitten varmaan aloittaa sen siistin ja edullisen myynnin? Jos vaan kantti kestää...
20-30.000.
Mutta sanopa. Ketä kiinnostaa tehdä hommia huorana 30-50 euron palkkiolla (sillä hinnalla voisi saada vanhaa elähtänyttä naista). Toiveajattelua, että sillä hinnalla saisi 18-19 -vuotiasta teinityttöä!
Sitäpaitsi myös asiakkaita pitäisi velvoittaa todistamaan (ajanmukainen todistus), että he ovat tautivapaita. Vai luuletko sä, että sukupuolitaudit yms. tarttuu vain huoriin.
Vai tahtovat naiset tehdä seksipalvelutyötä? Ihme juttu. Liki 30v. aikana mä oon tavannu lukemattomia naisia mutta kukaan ei ole heistä laittanut ykköstavoitteekseen olla seksipalvelua tekevä työntekijä (vaikka osalla ei ole ollut mitään alastonkuvauksia vastaan / ;D).
No, tee ehdotus asiasta eduskunnalle tai johonkin muuhun viralliseen instanssiin.
Mä tiedän sille bordellille hyvän paikan: tämä Voikkaan paperitehdas. Sehän on pian tyhjänä. Siellä on tilaa.
Mutta, toiveajattelua tuo on. Parasta on, että aviomiehet keskittyisivät seksiin oman naisensa kanssa. Sinkkumiehet taas saa seksiä muutenkin, ilmaiseksi, jos eivät ole aivan pösilöitä.
:D
lienee 13 - 17 vuotta. Eikä sen ikäiseen ole aikuisen miehen syytä kajota.
teinityttö (eightteen, nineteen)!
;D
Huoratalo pystyyn siihen vanhojen makasiinien paikalle ja ainakin iloista tyttöä.
Saksassa toimii "Geizhaus"-niminen bordelliketju
franchising-periaatteella.Eipä taida olla mahdollista Suomessa.Aikaisemmin heillä oli kampanja,jossa työttömille asiakkaille tarjottiin
palveluksia erikoishintaan kuten myös opiskelijoillekin.
http://www.geizhaus.de/
Ilotyttöbisneksen työntäminen ammattirikollisten käsiin kieltolakien voimalla on aiheuttanut ikäviä lieveilmiöitä: On myyty jopa kehitysvammaista ja vieläpä normaalin hinnalla!
Ei julkisen laillistetun ilotalon pitäjällä olisi varaa pitää työssään kehitysvammaisia tai alaikäisiä tai pakotettuja, koska se johtaisi toimiluvan ja elikeinon menettämiseen.
taas tuli paskaa oikein tuutin täydeltä.
Ketä kiinnostaa myydä itseään taskurahalla eltaantuneille äijille kysynpä vaan?
Vieläpä kun koko "ammatin" viehätys on lähinnä vain rahapalkkioissa...
Ja jos ala on niin mieluisa niin kerrohan miksi yli saksankin 50% bordellien "halukkaista" työntekijöistä tulee itärajan takaa?
Meinaatko ettei mafialla ole näppejään pelissä kun tuollaisista rahoista on kysymys?
Ja kyllä sääliksi käy niitä naisia jotka elantonsa pääsääntöisesti huoraamalla tienaavat. Kyllä on vointi varmaankin melkoinen kun joutuu kaikenlaisia sikoja sisälleen ottamaan ja vielä teeskentelemään nautintoa...huhhuh. Vaikea edes kuvitella millaisista persoonallisuuden häiriöistä ja muista ongelmista nämä naiset kärsivät ennen pitkää...
Ja kyllä toi sun arviosi huoria tahtovien miehien määrästä on jotain todella utopistista...jos määrä olisi lähelläkään tuota luokkaa niin maassamme olisi jo bordellilaitos ynnä muuta.
Ymmärrän vielä jotenkuten miksi joku myy itseään, mutta että täyspäiväisesti bordellissa..se ei voi olla terveellistä kenellekään..
Tyypillinen puutteessa oleva itsekäs ja ajattelematon mies taas siellä kirjoittelee.
ehkä sinua ei kiinnosta, mutta on varmuudella naisia, jotka haluavat tehdä seksipalvelutyötä. Sinulla ei ole oikeutta estää, jos he haluavat sitä tehdä vaikkapa 50 euroa per tunti
tehdä seksityötä KOSKA SE ON HELVETIN HELPPOA JA PIMEÄÄ VEROTONTA TULOA NÄILLE LAISKOILLE JA MUKAVUUDENHALUISILLE LOTAKOILLE. JA TOISEKSI SEKSITYÖHÖN AJAUTUVAT NAISET OVAT YLIJÄÄMÄNAISIA JOTKA EI OLE SAANEET PYSYVÄÄ IHMISSUHDETTA KOSKAAN ELI YLIJÄÄMÄMIEHET PUMPPAA YLIJÄÄMÄNAISIA.
Ja ylijäämämiehiä riittää aina ja ylijäämänaisia!!
Kyllä se tiedetään, ei sitä tarvitse toistaa päivästä toiseen palstalla.
kohtuullista korvausta vastaan, mikä on erittäin oikein ja arvokasta. On nimittäin paljon kunnollisia miehiä, jotka muuten eivät koskaan saa naista. He tarvitsevat tällaisten naisten palveluja, vaikkapa vain hyvää hierontaa oikeista kohdista
estämässäkään jos he sitä haluavat todella tehdä 50e/t. Siitä vain, mutta enpä usko että heitä maassamme paljoa löytyy...vain ne tietyt erityistapaukset.
Köyhistä maista tulleita ei lasketa "haluaviksi".
vaan on niin että huorien asiakkaista suurin osa on niljakkaita kaljamahaisia oman kiimansa sokaisemia UKKOMIEHIÄ.
kiimaisuus on terveyden merkki, ja useimmliia miehillä tämä kiima ja himo säilyy korkeaan ikään, mikä on erittäin hyvä ja terveyttä ylläpitävä asia. He kaipaavat naisia, ei kaikkien naisten tarvitse olla nuoria, kunhan ovat halukkaita ja eroottisia. Onnkesi näitä naisia riittää, jotka kohtuullisesta rahasta palvelevat ja tyydyttävät miesten kiimaa. Siksi bordellilaitos tulee Suomeen ennemmin tai myöhsmmin, se tarvitaan.
riittävän ainakaan sulle. Olet joka päivä tällä palstalla 24 h vuorokaudessa. Oletko niin vastenmielinen vai rahaton ettet saa edes huoria?
Nekin penteleet kun valkkaavat asiakkaitansa : - D
akkas on pannut haarat kiinni. Olet yksinkertaisesti YÖKÖTTÄVÄ!
Ettäkö 35-50 egee/laaki? Käy edes yrittäjäkurssi, niin tajuat, että homma ei skulaisi noilla hinnoilla valvotussa palvelutalossa.
Oikea hinnoittelu on noin 50 euroa tunnilta. Tunti tarvitaan rentoutumiseen ja hyvänolon saamiseen. Puoli tuntia on liian lyhyt aika. Koska muodollinen koulutusvaatimus kyseiseen työhön on vähäinen so. peruskoulu riittää eikä työ ole kovin vastuullista, 50 euroa tunnilta on riittävä. Sillä rahalla tulijoita on kylliksi. Eli mitä tarkoittaa tekstissä sanat "skulata" ja "laaki". Tuleeko "laaki" mahdollisesti ruåtsinkielen sanasta "slag" = lyönti tai isku. Eli tarkoitako mahdollisesti yhdyntää??.
sinäkin voit tulla meidän firmaan tekemään töitä 2€/h .
Kuvitteletko tosisassi, että bordellit alentaisivat hintoja? Valvottu, siisti ja turvallinen bordelli tuo vaan lisää laskua siihen torttuun ja omakäsitykseni on, että sitä torttua ei myy alennuksella, kuin ne, jotka tarvitsevat rahat piikkiin tai viinaan. Kannattaako sitä sitten sellaiselta ostaa, onkin toinen juttu...
Mene kuule töihin ja lakkaa valittamasta tai etsi sitä siiviili pimpsaa, niin saat ilmatteeksi. Olen tietoinen kyllä miesten tavasta laskea siviilipimpsallekkin hinta, mutta oman kokemukseni mukaan (piireissä joissa itse pyörin) tälläisiä maksu käytäntöjä ei ole. Jos on, niin kannattaa katsella millaisten ihmisten kanssa sitä liikkuu...
Ennen nainen tarjosi miehelleen hyvää seksiä pitääkseen itsensä leivässä ja vaatteissa. Koska tavalliset naiset nykyisin tienaavat itse omat kulunsa ainakin pääosin, heidän ei tarvitse miellyttää miestään, joten miehet käyvät yhä enenevässä määrin huorissa.
Ei tää elämä niin vaikeeta ole...
Ja paskat! Siellä on muutamia vakioreppanoita pr kaupunki jotka näitä huoria jahtaa. Ylijäämämiehiä jotka pumppaa ylijäämänaisia. Ei siinä ole mitään sen kummempaa.
Seksikauppa kasvaa tulevina vuosina seuraavista syistä:
- Parisuhteessa olevilla naisilla on käytössään yhä enemmän omaa rahaa, joten heidän ei tarvitse miellyttää miestään seksillä saadakseen rahaa käyttöönsä
- Miehilläkin on enemmän rahaa kun aiemmin
- Yhä vanhemmat miehet kykenevät seksiin, kiitos tehokkaiden erektiohäiriölääkkeiden
Mahdollisiin kommentteihin mukaan asia-argumentteja, ei pelkkää pahaa tahtoa ja kuvitelmaa, kiitos.
-naisen miellyttää miestä antamalla seksiä? Oletko täysin toope? Mihin sinä unohdit, että naisetkin haluavat seksiä? Mutta sinun ongelmasi on, että ne eivät halua sitä sinun kanssa. Katso peiliin!!
- vanhemmat miehet ovat horojen asiakkaita siksi, kun ei ne siviilistä saa niitä nuoria horoja mitä ne eltaantuneet, isomahaiset irstailijat ovat hakemassa.
vituttaa! ;DDD
Naiset on luotu perseen jakajiksi, tiskien tiskaajiksi, pyykin pesijöiksi, siivoajiksi!
sovinistisika, joka nostaa horolla olematonta itsetuntoaan ja miehisyyttään? Säälittävää.
kun akka on kotona pesemässä pyykkiä ja siivoamassa, kuin käydä siinä välillä nussimassa parikymppistä naista oikein kunnolla!
Sitä vartenhan naiset on luotu, miehen palvelijoiksi ja käytettäviksi! ;DDD
apinat toteuttaa samanlaista "ajattelutapaa" kuin sinä. Ei mahda elämäsi olla kovin onnellista, jos horo on ainoa asia joka suo sinulle kymmenen minuutin ja täyteen teatteriin ja feikkiin perustuvan "onnen". Säälittävää.
kuin vaimo, joka tekee liki kaikkea mitä haluan. Sitäpaitsi on mun akka ihan ok-näköinen vieläki vaik sillä on jo ikää 46 vuotta. Mut on sitä kiva päästä nussii nuorempaa naista välillä.
Joo, joku varmaan ehdottaa, että ota ero?
Miksi ottaisin.
Kotiapulaisen palkkaaminen on kalliimpaa kuin vaimon pitäminen.
Ja voihan akka ottaa eron jos se tahtoo.
Mut meillä on avioehto, niin että eron tullessa akka ei saa euroakaan mun omaisuudesta tai erillistalosta.
Ja akka joutuu palaa alempaan elintasoonsa.
Eli on mulla hauskaa hänen kanssaan! ;DDD
horojen vakioasiakas profiiliin! Vanha, elostelun haluinen, isomahainen surkimus, joka toteuttaa vain omia mielihalujaan tyhjentämällä mällinsä horo roskakoriin kalliiseen hintaa muista välittämättä. Jos toi on sun käsitys seksistä ja onnellisuudesta, otan osaa.
vanhemman akan vaimokseni, koska vanhempi akka ei valita. Mä täytän vasta 38v. joulukuussa. Eipä ole tuota vatsaa päässyt kertymään. Satun katsos olemaan tarkka siitä, mitä syön. Terveellinen elämänlaatu pitää kunnossa.
Ja omaa rahaa saan kai käyttää miten haluan (oon mä paljon turhempaankin rahaa laittanut - esim. vaimoni kasvohoitoihin - perkele, savea olisi saanut pelloltakin ja halvemmalla).
Kokeilisit säkin joskus nuorempaa, sellaista 20-vuotiasta. Se kannattaa!
Saisit säkin vanha kurppa nuorta lihaa! ;DDD
ongelmia. Siksi sääli, jopa sua kohtaan.
Tässähän alko ihan panettaa.
Taidan mennä antaa akalleni kullia niin saa akkakin jotain tekemistä ja "hellyyttä"!
(ja perjantaina yhden 22v. opiskelijanaisen luo)
;DDD
mene vessaan.. se helpottaa..
nainti oman puolison kanssa tekee hyvää (niin sano myös mun oma akka), mutta mun mielestä vielä parempaa on kunnon nainti 22-vuotiaan opiskelijaneitosen kanssa (sitten perjantaina).
;DDD
ku niin siitä tykkäät!
Koskä et tiedä mitään apinoiden elämästä, älä käytä niitä esimerkkinä tai vertauksena seksiasioissa. Ihmisille ei synny siitä haluamaasi mielikuvaa.
Apinoiden halveeraaminen tällä palstalla!
ja apinoiden "seksi" on samanlaista. Kumpikin toteuttaa VAIN OMAA kiimaansa. Siihen ei tarvita älyä, ei tunteita, ei aitoa halua vastapuolelta, riittää kun kohdalle sattuu parittelunhaluinen naaras. Horokin on parittelunhaluinen vain rahasta ja tuntuu siltä vedettyään tekokiimaa eli liukastetta tuubillisen peräänsä. TÄMÄ VERTAUSKUVA APINOIHIN ON OIKEA. TE HOROISSA KÄYVÄT TOTEUTATTE VAIN OMAA KIIMAANNE.
Jessus, et sä oot väsyny
saada Suomeen laillisia ilotaloja, joissa hinnoittelu olisi 70...100 euroa per tunti ja jotka olisivat valvottuja ja turvallisia, niin, että asiakkaan ei tarvitse pelätä tauteja tai mafiaa. Ja varmuudella sinne saataisiin seksityöntekijöitä niillä taksoilla. On paljon naisia, jotka haluavat tehdä seksityötä, kun vain saavat siitä jonkin verran rahaa. Eikä se, että jotkut naiset haluavat tehdä seksityötä tietyillä hinnoilla, se ei kuulu toisille naisille. Toisilla naisilla ei ole mitään oikeutta estää joitakin naisia tekemästä hyvinvointityötä miehille maksua vastaan.
ovat tottuneet pimeään tuloon ja itse määräämäänsä työtahtiin. Ne laiskat akat ei bordelliin lähde täysipäiväisesti työhön ja maksamaan veronsa ym. ÄLÄ UNTA NÄÄ. Ne on tottunut loisimaan reppanoiden kustannuksella ja niille TODELLINEN TYÖNTEKO VELVOITTEINEEN ON KAUHISTUS!!!
Kukaan ei halua niitä ylipainoisia, yli-ikäisiä ja ylihintaisia Suomi-mammoja bordelliin. Sinne otetaan 18-25 kesäisiä hoikkia ja leikkisiä seksikoneita Suomesta ja lähialueilta. Romania ja Bulgariakin ovat juuri sopivasti tulossa mukaan EU:hun.
Luuletko että kovinkaan moni nuori tyttö lähtisi vanhojen limaisten ukkojen patjaksi? Olet joko umpityhmä tai sitten kiimassasi nuorten horojen perään sokeutunut tosiasioille ja elämän realiteeteille!
toope ja horo, en tunne noita sanoja. No joka tapauksessa miehet tarvitsevat seksiä ja sitä varten ilotalojen perustaminen tulee tehdä mahdolliseksi. Sinne puutteessa olevat voivat tulla pistäytymään ja saamaan tyydytyksen. Palvelutyötä tekemään palkataan siihen valmiita ehdottoman vapaaehtoisia naisia - heitä kyllä riittää 50 euroa tunnilta korvausta vastaan
unelmointiasi. Runkkaa sen toteumista odotellessa, mutta älä pitkästy : -D
ennenpitkää tähän maahan, sillä tarve on kova ja löytyy myös riittävästi vapaaehtoisia naisia niihin tekemään seksipalvelutyötä. Ja hintataso on elinkeinovirnaomaisen valvoma, kiskurihintoa ei hyväksytä.
sanan olet keksinyt huoraamiselle! Taidat olla varsin "viisas mies" .
tälle arvokkaalle työlle. Halventavan ja todella ruman huora sanan käyttö pitäisi lailla säätää kielletyksi ja sanasta prostitutio pitäisi luopua, koska sana on leimaava ja alentava. Toivottavasti ilotaloja voidaan pian alkaa perustaa ja näihin voidaan palkata vapaaehtoisia seksipalvelutyöntekijöitä. Heitä kyllä riittää, koska ala on hyvin palkattu ja mielenkiintoinen.
limaisen äijän näkökulmasta.
valvotaan että siellä ei käy ukkomiehet. Bordelli vain sitä oikeasti tarvitseville eli vammaiset, sairaat, yksinäiset ja lesket!
"Kun on lahaa, niin on huoliakin!"
Monia nuoria naisia kiinnostaa paneminen korvausta vastaan. Jos kiinnostusta ei ole tarpeeksi, pannaan lisää pätäkkää pöytään.
Asiallinen ja tyylikäs
Outoa kiihottamista kansanryhmää vastaan.
saa vaikka latoisivat koko sairaseläkkeensä pöytään : -)
huoraamista. APINA PANEE LEHMÄÄ.
akkansa ottaneet ja uskollisuus ym. valat papin edessä tehneet. Ukkomies ei kuulu huoriin vain oman irstailun ja nautinnonhalunsa takia. Näillä vanhoilla ukkomiehillä on yleensä kotona myös kyvyttömyysongelma. Vaimo saa olla puutteessa, kun ukkomies röyhtäilee, piereskelee ja haisee.
mutta enemmistö ukkomiehistä ei näin tee, vaan ovat siistejä ja sivistyneitä ja monet heistä eukkonsa hoitamisen ja hyvähä pitämisen lisäksi ovat kiinnostuneita myös muista naisista. Osa heistä lisäksi käy aika-ajoin maksullisilla virkistäytyäkseen. Siinä ei ole mitään, jos se asianomainen itse ei koe sitä ongelmaksi. Siksi myös heille tarvitaan siistejä, turvallisia ilotaloja ja niihin työstään kiinnostuneita seksipalvelutyöntekijöitä.
vai näiden risteytys. Joku sekasiskiö sen joka tapauksessa kirjoitti, niin älytön oli kommentti
saisi satuttaa ja loukata toista. Eri asia, jos ns. vapaa suhde ja vaimokin saa maistaa isoa vierasta kyrpää samalla, kun mies käy huorissa. Parisuhdeterapeutit ovat silti sitä mieltä mieltä, että vapaa liitto onnistuu harvoin(poikkeuksia toki on) Rakastava, kunnioitusta ja hellyyttä ja uskollisuutta ja seksiä sisältävä parisuhde paras.
-Ukko ja akka-
:))))
Kaikki kestämätön tukahtuu ennen pitkää omaan mahdottomuuteensa. Niin kävi Neuvostoliitolle (kuka uskoi vielä 80-luvulla???) ja niin käy myös Suomen hullunkurisille seksikaupan estolaeillekin!
kansanterveydellinen näkökulma, jossa seksuaalisuuden toteuttaminen ja kokeminen myönnetään tärkeäksi osaksi psykofyysista hyvinvointia ja terveenä pysymistä. Tuore brittiläinen tutkimus kertoo vapaamielisten tanskalaisten olevan maailman onnellisinta kansaa. Seksin mahdollisimman runsaassa kokemisessa ei ole mitään pahaa tai haittaa, siitä on pelkästään hyviä seurauksia. Nykyisellä lisääntyvästi kahlehtivalla lainsäädännöllä aiheutetaan vain enemmän elämäänsä ja oloonsa tyytymättömiä ja kireitä ihmisiä. Tmä ihmis- ja seksivihamielinen suuntaus johtuu ensisijassa femimismistä, joka syöpäkasvaimen tavoin on levinnyt oikeushallintoon ja eduskuntaan.
Mietipä hiukan sitä 35 euroasi. Jos ilotalo olisi virallinen, taksasta maksettaisiin noin puolet veroa ja muita vakuutusmaksuja ym. (Suomessa yleinen veroprosentti on n. 50, eli puolet kaikkien ostamiesi tuotteiden tai palveluiden hinnasta päätyy tavalla tai toisella valtion kassaan).
Jäljelle jäävästä 17,5 eurosta pitäisi sitten vielä maksaa ainakin tilat ja niiden siistinä pitäminen. Lisäksi rahaa menisi varmasti jossain muodossa myös siihen, että pidetään mafia ja taudit loitolla. Sen jälkeen ei tytön palkaksi montaa euroa heru. Nuoret naiset saavat mistä tahansa paljon parempaa palkkaa. Ainoat polkuhunnoin myytävät naiset olisivat edelleen ihmiskaupan uhrit itä- ja etelänaapureistamme (jos niitäkään kukaan noilla hinnoilla enää vaivautuisi myymään). Heille kun harvemmin maksetaan mitään.
Oletko koskaan katsonut elokuvaa Lilja forever? Jos et, suosittelen lämpimästi.
virkistäytymässä bordellissa, jos sellainen olisi alle 100km etäisyydellä. Eikä yhtään olisi huono omatunto.
vaimosi nauttia isoista vieraista kulleista? Pettäjillä on muuten tutkimusten mukaan huono itsetunto. Miksi olet naimisissa, jos et rakasta vaimoasi? Jos rakastaisit, et häntä pettäisi(ellei teillä ole vapaa liitto)
sama ilman nyrkin heilahtamista. Miksi muuten olet mennyt ylipäätään naimisiin?
niin että heilahti! ;)))))