Päättäjien arvot kohdillaan?!

On se kumma kun Presidentti Tarja Halonen herää kun yksi sotilas nyt sattuu kuolemaan sotatila-alueella ja perää selvitystä asiaan.
Suomessa sadat tuhannet työttömät,eläkeläiset ja opiskelijat elävät köyhyydessä niin ei matami aikä kukaan muukaan päättäjistä sanallakaan inahda eikä tee asialle yhtikäs mitään.
No poistettiinhan rikkailta varallisuusvero,se kertonee tämän maan Hallituksen ja Pääministerin arvoista ja arkirealismin tajusta jotain.
On tämä vaan kumma kansa kun ei omista kansalaisistaan huolehdi vaan kaikkien muiden asiat enemmän tuntuvat kiinnostavan!

3

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomalainen

      Tekee itsarin vain sen vuoksi, että Halonen on pressa?

      • Phonthus

        Toivottavasti mahdollisimman moni. Saisimme sairaimmat yksilöt pois haisemasta.


    • ei kannata

      välittää. Sillä on arvot päälaellaan ja muutenkin asioiden suuntautuminen aivan muualle kuin presidentillä pitäisi. (En tarkoita tässä pelkästään seksuaalista suuntautumista.) Yritetään kestää vielä vähän aikaa, niin saadaan oikea presidentti tälle maalle.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      20
      6276
    2. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      25
      3797
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      171
      2913
    4. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      29
      2830
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1724
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      147
      1602
    7. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      9
      1583
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      148
      1561
    9. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      1298
    10. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      21
      1232
    Aihe