Pitäisköhän viinaveroa laskea Suomessa, jotta Matti ja muut tyhmät suomalaiset joisivat enemmän? Viina on niin terveellistä ja yleishyödyllistä. Se hillitsee sopivasti väestönkasvua, koska viina takia moni ihminen kuolee vuosittain.
Vastaukset 4
- tyhmää juoda viinaa...
kysynpä vaan?
- mitä hyötyä
ja järkeä on juoda viinaa? Onko siitä mitään muuta hyötyä kuin että on rennonpaa, mukavempaa ja saa irtoseksiä helpommin?
Niitä haittoja: raha, terveys (maksa, aivot), väkivaltarikokset, perheriidat/erot, työtehon lasku krapulassa ja kaikki muut mitä se aiheuttaa.
Eli.
Onko viinassa enemmän positiivista vai negatiivista. Mietippä sitä. - ..........
mitä hyötyä kirjoitti:
ja järkeä on juoda viinaa? Onko siitä mitään muuta hyötyä kuin että on rennonpaa, mukavempaa ja saa irtoseksiä helpommin?
Niitä haittoja: raha, terveys (maksa, aivot), väkivaltarikokset, perheriidat/erot, työtehon lasku krapulassa ja kaikki muut mitä se aiheuttaa.
Eli.
Onko viinassa enemmän positiivista vai negatiivista. Mietippä sitä.siis rennonpaa ja mukavempaa on sen kännin ajan siis. Mutta voi olla muutenkin mukavaa. On järjen köyhyyttä ja älykkyysosamäärän pienuutta jos ei osaa nauttia elämästä selvin päin!
- matin
takia tarvii laskea. eiköhän sillä emännällä riitä rahaa ostella ukollensa juotavaa vaikka veroa ei lasketakkaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 991140
- 71607
Miten uimaportaat voivat maksaa 250 000 euroa?
Ei mitenkään, jokainen täysjärkinen sen tietää. Ei se ihme ettei verovarat riitä. https://www.is.fi/taloussanomat/art-2110587Rakas, ihana rakkain elämäni rakkaus
Minäkin tarvisin ne sanat sinulta. Tosin annat sen tunteen läsnäolollasi.. jos vain me vielä nähdään.. pelkään sitä maai34564Jussi kutsuisi eduskunnan koolle, jos joku pyytäisi
Eikös oppositio ole huudellut eduskuntaa koolle jo monta viikkoa? "– En ole saanut siihen liittyvää pyyntöä tai toivett94547- 74512
- 39491
Martinalle onnea
Kaunis Martina täyttää tänään 44 vuotta! Olkoon syntymäpäivä iloa ja onnea täynnä.215485- 62461
Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki47458