Pitäisköhän viinaveroa laskea Suomessa, jotta Matti ja muut tyhmät suomalaiset joisivat enemmän? Viina on niin terveellistä ja yleishyödyllistä. Se hillitsee sopivasti väestönkasvua, koska viina takia moni ihminen kuolee vuosittain.
Vastaukset 4
- tyhmää juoda viinaa...
kysynpä vaan?
- mitä hyötyä
ja järkeä on juoda viinaa? Onko siitä mitään muuta hyötyä kuin että on rennonpaa, mukavempaa ja saa irtoseksiä helpommin?
Niitä haittoja: raha, terveys (maksa, aivot), väkivaltarikokset, perheriidat/erot, työtehon lasku krapulassa ja kaikki muut mitä se aiheuttaa.
Eli.
Onko viinassa enemmän positiivista vai negatiivista. Mietippä sitä. - ..........
mitä hyötyä kirjoitti:
ja järkeä on juoda viinaa? Onko siitä mitään muuta hyötyä kuin että on rennonpaa, mukavempaa ja saa irtoseksiä helpommin?
Niitä haittoja: raha, terveys (maksa, aivot), väkivaltarikokset, perheriidat/erot, työtehon lasku krapulassa ja kaikki muut mitä se aiheuttaa.
Eli.
Onko viinassa enemmän positiivista vai negatiivista. Mietippä sitä.siis rennonpaa ja mukavempaa on sen kännin ajan siis. Mutta voi olla muutenkin mukavaa. On järjen köyhyyttä ja älykkyysosamäärän pienuutta jos ei osaa nauttia elämästä selvin päin!
- matin
takia tarvii laskea. eiköhän sillä emännällä riitä rahaa ostella ukollensa juotavaa vaikka veroa ei lasketakkaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 991418
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit1111152- 51010
- 631003
Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi56956Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k50952Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.130861- 69761
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant57733Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a291619