Matillakin oli kaikki hyvin ja nyt kauanaikaan ollut ihan pohjalla.
Johtuneeko alkoon taipuvaisuus heikosta luonteesta, huonosta itsetunnosta, itsesäälistä...? Entisenä urheilijana Matin luulisi omaavan kaikki nuo taidot toisinpäin . Siinä sitä luonteen lujuutta ym. tarvitaankin.
Jos kaikki rupeaisi juomaan kellä on rankkaa ollut, varmaan yli puolet maapallon väestöstä olisi alkkikseja, jos vaan olisi siihen varaa.
Mikä saa ihmisen
5
599
Vastaukset
- Modis
Kuinkahan paljon mahtaa suomalaisista olla alkoholista riippuvaisia. Hyvin moni
- Voisi
jo pikkuhiljaan moni runsaasti juova/juoppo sitäkin alkaa miettimään.
- Johan Pomppas
"Jos kaikki rupeaisi juomaan kellä on rankkaa ollut, varmaan yli puolet maapallon väestöstä olisi alkkikseja"
Toivottavasti asia sinullekin valkenee oman kokemuksen kautta.
Meillä kaikilla on erilaiset eväät alkoholismin suhteen. Toisilla on sellaiset geenit että homma käynnistyy ekasta huikasta. Toiset joutuvat opettelemaan kauan ja hartaasti, mutta esim. ylimielisyys nopeuttaa alkoholisoitumisen prosessia mukavasti.
Tervetuloa mahdollisimman pian meidän joukkoomme.
Johan ja alkoholisti, raitis sellainen - tarikapio
Tässä toisen Tahvon selitykset
http://hameensanomat.fi/Article.jsp?article=37316&main=22- perkele
Kyl, jumalauta, säkin joisit, jos olisit jonossa poseen, yli vuodeksi, yhden mustelman takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261720
- 1051205
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381081- 49989
- 128887
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni51880Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240858Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?70745Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178739Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55719