DBTL 2006 "HURRIGANES"

Get On

Miten tällaista keikkaa voi edes kutsua Hurriganes keikaksi. En meinannut tunnistaa puoliakaan kappaleista. Pitääkö kaikki helmikappaleet raiskata.
Kyllä Albert ja Cisse kääntyi varmaan haudassa. Keikassa ei ollut mitään potkua,olen kuullut parempia cover-bändejäkin.

4

1156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Greeny

      Karmeeta paskaa. Remun klyyvariin uppoo kai niin paljon kokkelia, että on rahastettava Hurriganesin raadon päältä viimeisetkin lihat pois.

      • KeepOn Knockin`

        No joo.. Ei kai vanhaan Ganesiin verrattavissa mitenkään, mut historian siipien havinaa.. Ja Aaltonen, kaikesta huolimatta, on kaveri, joka on Suomi Rockin kasvot. Karismaa riittää.Toisin kuin joissain anssikeloissa sun muuta. Elämäntyöyä pitää kunnioittaa kuitenkin.Vai mitä. Ganes kaikesta huolimatta on Remun bändi. Alusta loppuun.


      • Chinatown

        Kokkeli on hanurissas! Remu on halvaantumisen porteilta opetellu uudellen soittamaan ja soitto on parantunut jatkuvasti. Harmi ettei Orma pysynyt kyydissä...


    • Antim Ontonen

      Sinä tiedät, minä tiedän … kaikki tietävät miksei se ”OIKEA” ganes soita enää. Nyt on näin. On progeukkoo, gospelkukkoo ja reppumiestä. Metronomin kanssa on turha mennä mittaan tahtia.

      Ne on sovitettu nyt näin - - - Onhan levytkin kertoneet sen jo kauan … mielestäin.

      Tota musaa pystyy joraan ihan yhtä hyvin kuin aina ennenkin. Se on kyllä äijästä kiinni. Hienoa että Remu ja Hurriganes toimii edelleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      44
      10639
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      128
      10166
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      22
      7947
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6354
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      35
      5048
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      58
      4790
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      132
      4152
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      129
      3466
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      63
      3175
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      227
      3124
    Aihe