Nämä kannattaa katsoa...

Sceleton key, Cave, Hills have eyes, Descent ja American haunting...sen sijaan jätä House of voices suosiolla hyllyyn ja Paholaisen leikkimökkikin kannattaa kiertää kaukaa jos ei halua tuhlata elämästään vajaata paria tuntia huonoimmalla mahdollisella tavalla :D
10784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jos tarkoitat Hills Have Eyesin alkuperäistä versiota, niin olen samaa mieltä, kannattaa ehdottomasti katsoa, mutta jos tarkoitat remakea, sanon: katsokaa alkuperäinen ja boikotoikaa remakeja.

Äänestä
  • tuota uutta...vanhempaa en ole nähnyt mutta kun noin kehasit niin pitää varmaan katsella sekin...

    Äänestä

cave vai descent.

Äänestä
  • ihan hyviä mutta musta tuntuu et Cave vie voiton niukasti... :)

    Äänestä

  • Kuin aivan loistava The Descentti!

    Äänestä

surkea leffa... Ainakin se vanha.
Luuranko avaimen katottuani, en enää halua mennä yhdenkään mummelin lähelle ja ripottelen ovelleni tiilimurskaa... Se oli hyvä...

Kahtokkaapa sellanen leffa ku AFTERMATH

Äänestä
  • Aftermath alko kiehtoon,joten mist miul se sais?

    Äänestä

Kaikki muut noista on ihan pyllystä...Etenkin Cave ja Descent....Todellisia pettymyksiä. American Haunting oli hyvä, mutta ei pelottava(jota edellytän kauhun olevan)..:D House Of Voicesia olen harkinnut, ja jotenkin uskon sanomisestasi huolimatta, että se antaa takuulla paremmat kiksit kuin Luolaleffat.

Äänestä
  • elokuvat tietenkään pelottavia olleet...mutta ihan hyviä pätkiä...pelottavia elokuvia on todella harvassa ja sellaisen minäki haluaisin löytää! Liian moni elokuva on nykyään pettymys enkä ole ikinä nähnytkään täydellistä elokuvaa...eikä sellaista saa ennenkuin alkaa itse asialle :D
    Mutta katso toki House of voices jos yhtään siltä tuntuu....mutta varaudu ehkä yhteen paskimmista elokuvaelämyksistä ikinä...sinua on ainakin varoitettu :D

    Äänestä

  • Ladyliini kirjoitti:

    elokuvat tietenkään pelottavia olleet...mutta ihan hyviä pätkiä...pelottavia elokuvia on todella harvassa ja sellaisen minäki haluaisin löytää! Liian moni elokuva on nykyään pettymys enkä ole ikinä nähnytkään täydellistä elokuvaa...eikä sellaista saa ennenkuin alkaa itse asialle :D
    Mutta katso toki House of voices jos yhtään siltä tuntuu....mutta varaudu ehkä yhteen paskimmista elokuvaelämyksistä ikinä...sinua on ainakin varoitettu :D

    mutta se onkin varmaan japanilainen näkynyt vasta canalilla, se oli pitkästä aikaa pelottava jota ei nykypäivänä enää oikein osata tehdä ainakaan Amerikassa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ladyliini kirjoitti:

Sceleton key, Cave, Hills have eyes, Descent ja American haunting...sen sijaan jätä House of voices suosiolla hyllyyn ja Paholaisen leikkimökkikin kannattaa kiertää kaukaa jos ei halua tuhlata elämästään vajaata paria tuntia huonoimmalla mahdollisella tavalla :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu