Jos suutelemisesta saa jonkun taudin, niin näkyykö se sit kullissa jonain näppylöinä tai jotenkin, siis tuleeko silloinkin myös kulliin jotain? Vai kurkkuun vai mihin?
Jos suutelemisesta...
saa...
4484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ainaskin kondylooman ja herpeksen voi saada huuliin. Näppylöitä tulee näkyville mutta ne voidaan hoitaa lääkkeillä niin kyseessä ei ole mikään vaarallinen asia =)
Jos suutelemalla saa jonkun taudin esim. tippurin, niin tuleeko silloin myös kulliin jotain näppylöitä tai jotain? Ja kuinka pian niitä alkaa ilmestyä?
Voiko siis sukupuolitaudit levitä suutelemalla, jos toisella on jokin sukupuolitauti suussa, tarttuuko se toiseen suutelemalla? Luulin että sukupuolitaudit voivat tarttua suuhun vain, jos harrastaa suuseksiä eli siis ottaa peniksen suuhun tai nuolee naisen sukuelimiä???
tarttua, jos eritettä menee limakalvosta limakalvoon..huulet, suu, sieraimet, terska, häpyhuulet, peräaukko...