oon saanu nyt kahet sakot lyhyen ajan sisällä ja sellasta haluaisin tietää,et kauanko kestää,et ne niinku "nollaanttuu"?useampia kuukausiako?poliisien tiedossahan ne säilyvät ainakin sen 5v,mut entä toi nollaantuminen??
tietoa??
poju12
6398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
2 vuotta.
Älä vain kerro ,että olet OIKEASTI niin kiireinen ,että et ehdi perille rajoitusten mukaan.
Jos olet ,sulle myönnettäneen sinisen vilkun käyttöoikeus.
Taitaa olla sulla vaan tilanne ,missä pitää mennä oikeasti itseensä ja oivaltaa missä mennään.
Eli ei sun navan ympärillä.
Oikeasti ja oikeasti, pah.
Mikä sinä muka olet kyseenalaistamaan toisten kiirettä. Jos minulla mielestäni kiire jonnekin niin en tarvitse toisia kertomaan siitä, onko kiire oikeasti vai väärästi.
Ei siihen mitään sinisiä vilkkuja tarvita saatika kaivata. Pedaali pohjaan vaan ja V8 laulamaan oman käden (siis jalan) oikeudella.
Jos pelkäät ajo-oikeuden menettämisen puolesta, niin se menee jos tulee kolme sakkoa vuodessa tai neljä sakkoa kahdessa vuodessa.
Sakkojen saaminen lasketaan sakon kokonaan maksamisen mukaan, eikä sen mukaan koska sakot on saanut. Joten kannattaa hoitaa sakot pois mahdollisemman nopeasti, että ne pääsee nollaantumaan.
..tai sitten kannattaa olla jäämättä kiinni
joku ottaa kuvan ja lähettää poliisille