Kuivettunut jaloangervo

Lomalla ollessani jaloangervoni olivat kuolleet kuivuuteen. Mitä luulette, oliskohan niissä juurissa vielä eloa? Kannattaako kaivaa juuripaakku ylös ja ottaa muutossa matkaan?
2313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

koeta kastella ja tutki varovasti, varsinkin jos ovat olleet syvällä, siellä saattaa olla elämää, jos sinulla on aikaa, mutta ota mukaan, jos muutat. Sitten näet. Kukat usein yllättää. Niillä on sitkeyttä taistella.
Minulla kärhöstä tuli alku pitkän ajan sisällä, vaikka en enää uskonut sen elävän. Samoin kävi kerran leimukukkien. Silloin vei ne kylmä talvi, mutta olin laiska ottamaan niitä ylös, kun niitä oli paljon. Laiskuus kannatti, koska ne elävät vieläkin.

Äänestä
  • Eihän ne juuret kuole vaikka kukka kuivuukin,anna vettä, kyllä se siitä tokenee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko mitään tehtävissä? kirjoitti:

Lomalla ollessani jaloangervoni olivat kuolleet kuivuuteen. Mitä luulette, oliskohan niissä juurissa vielä eloa? Kannattaako kaivaa juuripaakku ylös ja ottaa muutossa matkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu