Nokia

Nokia on niin kamala ja ahdistava paikka. Kaikki tuntee toisensa,ei yksityisyyttä. Kaikki juntit jäävät Nokialle,koska eivät paremmasta tiedä. Ei uramahdollisuuksia/mitään muuitakaan mahdollisuuksia. Hankkikaa oikeasti elämä! Repäskää kerrankin ja käykää vaikka Tampereella..
5819
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

turpa kiinni ja nussi.

Äänestä

Eivät perusjuntit edes tiedosta kuinka ummehtunut käpykylä Nokia on.
Kun muutakaan toimintaa ei ole niin esm.Tapsan tahdit kännitelttoineen ovat kyseisille junteille kuin maailman tärkein tapahtuma.Silloin saa sikakännissä häiriköidä koko yön kanssaihmisistä välittämättä.
En voinut myöskään jäädä Nokialle asumaan koska halusin asuiympäristöstäni enemmän.
Nokia on punainen kaupunki ja näyttää että muutosta ei tule,tämä sitten antaa leimansa kaikissa portaissa,myös palveluissa.
Olen tyytyväinen muutettuani vuosi sitten Tampereelle,täällä on ihan eri ilmapiiri kuin Nokian haisevassa,rumassa,sisäänlämpiävässä kommarikaupungissa.

Äänestä
  • Tampereella on enemmän kommunisteja...vai voiko joku väittää muuta!

    Äänestä

  • sssk kirjoitti:

    Tampereella on enemmän kommunisteja...vai voiko joku väittää muuta!

    lukeutunut kommunisteihin.

    Äänestä

Onnea itsenäistymisen ensi askelista! Muistan itsekin kun oli mahtavaa muuttaa pois kotoa omaan kämppään. Muutossasi on vielä se hyvä puoli että äiteen lihapullat on lähellä Nokian puolella kun ikävä välillä tulee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Entinen nokialainen kirjoitti:

Nokia on niin kamala ja ahdistava paikka. Kaikki tuntee toisensa,ei yksityisyyttä. Kaikki juntit jäävät Nokialle,koska eivät paremmasta tiedä. Ei uramahdollisuuksia/mitään muuitakaan mahdollisuuksia. Hankkikaa oikeasti elämä! Repäskää kerrankin ja käykää vaikka Tampereella..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu