Illalla oli niin pitkä katkos, kun tänne palstalle ei päässyt, että nyt pitää kysyä, ketkä jäivät henkiin perjantailta. Ja ketkä eivät melkein ole enää elossa?
Ketkä ovat elossa eilisen...
jälkeen?
8823
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tuu meille yöks?
Joo, olen jo matkalla sinne.
Ymmärrän, jos ei oo muuta elämää, mutta vaikka sitä täll' palstalla oo.............Yks aamu heräsin, ja itkin, ku piti elää vielä seuraava päivä............siitä on kohta viis vuotta......nyt on kaikki toisin! Sama koti, perhe, uskonto ja SUOMI!............ Tosin sain apua muualta, ku ei tää netti oo hallussa!
Oli muuten katkos että tänne keskustelupalstoille ei päässyt. Miksiköhän?
ja kun syysillat pimenee, niin ongelmat meil ihmisillä pahenee. Sitten kyllä taa netti ylikuumenee, eikä päästä mihinkään? Täällä kyllä ollaan ja eilinen ilta meni vaan koneen ääressä, kun luulin tehneeni itse jonkun mokan tän vempeleen kanssa. Onneksi tänään toiminut hyvin, mutta porukkaa ja viestejä aika vähän? Missäs kaik ovatten?
Palvelimen vika. Se jurppii eniten, kun eivät vaivautuneet laittamaan mitään ilmoitusta. Tuntitolkulla temppuilin koneen kimpussa paniikkitunnelmissa, että nyt on oma kone sökö. Saldo: Selaimen vaihto kahteen kertaan, ja käyttöjärjestelmän palautus. 4 tuntia puuhaa - turhaan.
Eivätkä edes jälkikäteen vaivautuneet laittamaan mitään ilmoitusta.
Miksi Suomi24 ei ilmoita vioistaan, etteivät ihmiset käy turhaan konettaan rassaamaan, jonka seurauksena monella voi kone mennä huonompaan kuntoon tai nurin kokonaan?
Olen siivonnut koko päivän.. tai no yhdestä lähtien. Koko ajan pitänyt pitää taukoja kun heikottaa ja väsyttää aina sen verran. Pääseeköhän tästä väsymyksestä ikinä eroon?? Nukkuminen ei auta, kofeiinikin on pettänyt minut. Menkööt koko aine. Eipä tarvitse enää kahvitärinöissä elää. Lisää kuulema ahdistustakin! Miten palstalaisilla sujunu eläminen ja oleminen? Onko mitään kikkoja väsymyksen poistamiseksi?!
Ei sitten sekään toive toteutunut, mutt ehk niin on sitt tarkoitus. Halu kuolla viel on mielessä, mutta en tee sitä toiste, läheisteni takia. Avohoidossa, mukava viikonloppu Aurorassa :) Juu...Ihanaa olla kotona, saa syödä ja käydä ulkona milloin ite haluaa ja muuta sellaista. Mutta miten jaksan taas kotona? Yritän jotenkin. Annosta ainakin nostettiin ja sain rauhoittavia. Nyt parin viikon lepoa ja kattoo sitten miten jaksaa mennä takaisin töihin.