Runosmäen lähikauppa takasin!

Ennen runosmäessä oli hyvä lähikauppa vanhainkodin lähellä, missä oli kiva vanhemmankin ihmisen käydä. Nyt siellä on meininki muuttunut, hyllyt on aina tyhjinä, kaikki vanhat tutut työntekijät on lähtenyt pois ja kassalla istuu aina joku tuntematon naama.pakko nykyään lähteä länsikeskukseen kauppaan. Onko joku muu huomannut?
5686
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eikös siellä teilläpäin ole nykyisin kaksikin markettia, Ässä- ja Koo-sellaiset. Ei maar sitä sentään länsikeskukseen tarvii lähteä maitoa ostamaan. Korjatkaa, jos olen väärässä.

Äänestä

Kyllähän täällä on edelleen K-market ihan vanhustenkodin vieressä. Ja niin kuin toinenkin ehti jo sanomaan, ei sitä länkkäriin kannata lähteä, siellä vasta onkin erilaiset naamat kassalla. Eikä varmaan muutenkaan kannata liikaa jäädä jutustelemaan kassaneitien kanssa, koska muutki haluaisivat varmasti saada ostokset tehtyä.

Äänestä

... minä ainakin olen nykyisen kauppiaan palveluun. tosin vanhaakin käyn välillä "tervehtimässä". Kassan naamat ovat tulleet minulle tutuiksi ja asiakasta palvellaan hyvin. Jos jotain kysyn, eipä siinä olkia kohautella vaan otetaan asiasta selvää. Liki kaiken tarvittavan sieltä saan hankittua. Kiitos!

Äänestä
  • kyllähän siellä vanhainkodin vieressä kauppa on siellä kaupassa on lemmikki lintu joka syö bullat kauppiaan irtomyynnissä ja päästää kunnon tortut mukaa

    Äänestä

  • ex asiakas kirjoitti:

    kyllähän siellä vanhainkodin vieressä kauppa on siellä kaupassa on lemmikki lintu joka syö bullat kauppiaan irtomyynnissä ja päästää kunnon tortut mukaa

    En minä ole kyllä koskaan siellä K-marketissa mitään lintua nähnyt... Puhutpa nyt kummia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ex-asiakas kirjoitti:

Ennen runosmäessä oli hyvä lähikauppa vanhainkodin lähellä, missä oli kiva vanhemmankin ihmisen käydä. Nyt siellä on meininki muuttunut, hyllyt on aina tyhjinä, kaikki vanhat tutut työntekijät on lähtenyt pois ja kassalla istuu aina joku tuntematon naama.pakko nykyään lähteä länsikeskukseen kauppaan. Onko joku muu huomannut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu