nurobal

Kuten otsikko kertoo ei oulusta saa nutrobalia mistään:( Jos joku tietää mistä löytyy niin voisitko kertoa?
7395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos nutrobalia ei löydy, voit ostaa sen sijasta Nekton-Rep:iä, joka on matelijoille tarkoitettu vitamiinilisäjauhe. Se on aivanyhtä turvallinen valinta, kuin nutrobalkin. Sen lisäksi tulee antaa myös kalkkijauhoa (kuten myös nutrobalin, vaikka siinä kalkkia jonkin verran onkin..) , jota saa ostettua apteekista.

Äänestä
  • Olen kysellyt kaikki kaupungin eläinkaupat aina on muka loppu,mutta ens viikolla tulee ja näitä ens viikkoja on ollu jo aika monta.Oulussa on muutenkin surkeat valikoimat näin herppeilijän näkökulmasta.PS.sheriffille/ei kannata edes nekton repistä unelmoida näillä korkeuksilla.(olen tiias petsistä yrittäny tilata mut siel ollaan vissin lomalla.)

    Äänestä

  • löydy kirjoitti:

    Olen kysellyt kaikki kaupungin eläinkaupat aina on muka loppu,mutta ens viikolla tulee ja näitä ens viikkoja on ollu jo aika monta.Oulussa on muutenkin surkeat valikoimat näin herppeilijän näkökulmasta.PS.sheriffille/ei kannata edes nekton repistä unelmoida näillä korkeuksilla.(olen tiias petsistä yrittäny tilata mut siel ollaan vissin lomalla.)

    Harmi jos ei löydy, kannattaa vielä etsiä netistä. On olemassa muitakin matelija-nettikauppoja, joista saattaisi pystyä tilaamaan.

    Harmi jos Oulussa tosiaan on niin huonot valikoimat eläinkaupoissa. Ihan näin sivunmennen sanoen, ei se Kajaani ole kovin paljon etelämmässä kuin Oulukaan, eli ihan samoilla korkeuksilla ollaan ;)

    Äänestä

En vaan muista mistä liikkeestä.Olisko ollu Joutsensillan akvaarioshoppi.Hinta 20.50

Äänestä
  • eikös oulussakin ole posliini ja akvaariosoppi. sieltä nutrobalia saa ainakin kemissä.

    Äänestä

  • jhvrtgh kirjoitti:

    eikös oulussakin ole posliini ja akvaariosoppi. sieltä nutrobalia saa ainakin kemissä.

    Nutrobalia saa Oulusta ainakin eläintarvikeliike Lil Zoosta, hinta muistaakseni n. 20 e.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei löydy mistään kirjoitti:

Kuten otsikko kertoo ei oulusta saa nutrobalia mistään:( Jos joku tietää mistä löytyy niin voisitko kertoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu